За яких умов прокладатимуть інтернет до «глухих» сіл на Рівненщині (ФОТО)

На державну субвенцію можуть претендувати активні голови тергромад

Фото ілюстративне

У віддалених селах Рівненщини з’явиться швидкісний інтернет. На це спрямують субвенцію з держбюджету. Загалом для підключення закладів соціальної інфраструктури до швидкісного фіксованого інтернету по всій Україні цьогоріч передбачено 500 млн грн.

Зліва - Іванна Смачило, посередині - Ігор Тимошенко. Фото - РОДА,

Наразі у Рівненській ОДА визначають пріоритетність таких населених пунктів.

 - У 2021 році підключатимуться заклади соціальної інфраструктури у віддалених селах, де відсутнє інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних технологій.

 

А підключення школи чи бібліотеки у віддаленому населеному пункті дозволить вже набагато простіше під'єднатися до інтернету й мешканцям, - розповів заступник голови ОДА Ігор Тимошенко під час онлайн селектору із керівниками громад.

Координатором комунікації з представниками місцевої влади визначено радницю голови ОДА Іванну Смачило.

- Кошти розподілятимуть за рейтинговим принципом. Фінансування отримають в першу чергу ті села, на території яких є соціальні об’єкти – школи, ЦНАПи, інтернати, медзаклади, бібліотеки.

 

Водночас якщо в селі є хоча б один такий об’єкт, громада вже може претендувати на інтернет-субвенцію. Тому керівникам потрібно бути активними, - наголосила Іванна Смачило.

Наразі керівникам громад потрібно заповнити відповідну онлайн-форму та разом із провайдерами розрахувати орієнтовну вартість послуг на території.

Також Іванна Смачило розповіла про інші інтернет-проєкти, до яких можуть долучитися громади Рівненщини. Це, зокрема, програми для впровадження електронного документообігу та організації дистанційного навчання.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

 

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень