За кількістю випадків лямбліозу Рівненщина у три рази випереджає всю Україну (ФОТО/ВІДЕО)

Рівненський обласний лабораторний центр наводить актуальну статистику

За 9 місяців 2019 року в Рівненській області зареєстровано 723 випадки лямбліозу (62,4 на 100 тис. нас.), що на 38,5% менше аналогічного періоду 2018 року.

Однак, даний показник перевищує у 3,3 раза захворюваність на лямбліоз в Україні.
 

Лямбліоз — інфекційна хвороба, яку викликають лямблії. Як пояснює відомий педіатр Євген Комаровський, лямблії — це не віруси й не бактерії, це найпростіші. Лямблії має джгутики, завдяки яким пересувається, розмножується, утворюючи так звані цисти.


Ці цисти виявляються при дослідженні калу і вмісту дванадцятипалої кишки. Негативний аналіз не свідчить про те, що лямблій немає — цисти виділяються не постійно. Зараження найчастіше відбувається через заражену воду та (або) їжу, ну і безпосередньо від людини до людини.

Особливість лямблій в тому, що стандартне хлорування води їх не вбиває. Ніяких особливих симптомів, типових саме для лямбліозу, немає. Можливі пронос, порушення самопочуття і втрата ваги, але ці симптоми, цілком можливі й при інших хворобах.

Доводить існування хвороби тільки позитивний аналіз калу. Надзвичайно часто людина може бути носієм лямблій. Тобто в аналізі їх виявляють, але ніяких певних симптомів при цьому немає. За словами Євгена Комаровського, лікування лямбліозу нескладне, оскільки є безліч ефективних ліків.
 

Лямблії вважаються причиною понад 20% гострих кишкових захворювань, факторами передачі яких є – вода, ґрунт, пісок, садовина, городина, ягоди.

В залежності від температури зовнішнього середовища цисти лишаються життєздатними у фекаліях 2 - 24 доби, воді природних водойм (ставки, річки, озера) – 1- 3 місяці, водопровідній воді – 28 діб – 3 місяці, стічній воді – до 130 діб, морській воді – до 62 діб, ґрунті – до 75 діб.

Цисти стійкі до кислот, лугів, речовин, що містять активний хлор, і нейтралізувати їх можна тільки при кип'ятінні.

 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень