За газ будемо платити по-новому. Що це означає для мешканців Рівненщини?

Роз'яснення з цього приводу дав експерт з питань житлово-комунального господарства Сергій Пінчук

Від сьогодні набрала чинності постанова НКРЕКП, яка зобов'язує газовиків оприлюднювати не лише обсяги транспортованого та поставленого споживачам газу, а й показники його теплотворності. Сергій Пінчук у соцмережі Фейсбук пояснив споживачам:

Тепер у платіжці за газ ви будете бачити не лише кількість кубів спаленого вами газу, а й кількість отриманої від цього енергії за трьома одиницями виміру: кВт·год, Гкал, МДж.
Навіщо ця інформація в платіжках?
Таким чином споживачів вже готують до того, що незабаром платити потрібно буде не за куби спожитого газу, а за отриману в результаті цього енергію.

Згідно з держстандартами, як написав Сергій Пінчук, показник теплоти згорання газу має бути не нижчим за 7600 Ккал/м.куб. Втім, газовики стверджують, що їхній газ має значно вищу калорійність. Тобто, він є більш якісним, тому для отримання одиниці тепла його треба менше спалювати. Отже, він має бути дорожчим.
 

Як це буде виглядати у грошовому вимірі, Сергій Пінчук прояснив так:

...у Рівненській області ПАТ «Рівнегаз» 2016 р. протранспортувало 506,2 млн кубометрів газу. Результати лабораторних аналізів засвідчили, що показник калорійності газу на Рівненщині перевищує вимогу держстандарту на 8%. При нинішній вартості газу 6879 грн/тис.куб.м. додатково за калорійність газу мешканці Рівненщини будуть переплачувати 278,6 млн грн. За той самий обсяг.
 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень