За два тижні скасують обмеження на вартість газу. Скільки будемо платити?

Є думка, що тепер постачальники на нас «відірвуться»

Уже 1 квітня уряд перестане контролювати тариф на газ. Тож очевидно, що з квітня вартість газу перевищить теперішню у 6,99 грн за куб.  

Постачальники будуть закладати в тариф недоотриманий прибуток за опалювальний сезон, коли граничну вартість газу встановлювала держава. Але тариф для населення не буде надто завищеним, зазначає директор спеціальних проєктів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев у коментарі для OBOZREVATEL

Компанії не можуть довільно встановлювати ціни, існує певний алгоритм розрахунку. Якщо ціни на європейських хабах знижуються, то було б нелогічно, якби у наших постачальників вони підвищувалися.


Коли йдеться про квітень, травень і далі – то тенденція буде до зниження вартості. Звичайно, постачальники якимось чином будуть компенсувати втрати. Але так, щоб взяти й встановити ціну, яка набагато перевищує 6,99 грн, – це навряд чи, – розповів Геннадій Рябцев.

Як пояснює експерт, ціна залежить від того, чи залишиться в переліку послуг місячний тариф, або ж Кабмін зобов'яже всіх учасників ринку перейти на річний пакет. У такому разі ціну буде складно прогнозувати, тому що поки невідомо, яким чином її будуть розраховувати.

В Україні, згідно з розробленим рішенням Національної комісії у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), постачальники газу мають розробити річні тарифи на газ до 25 квітня. Це призведе до того, що для розрахунку будуть використовувати сезон високих цін на блакитне паливо, в результаті українцям доведеться значно переплачувати.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень