За примусову мобілізацію можна сісти за ґрати на 10 років

Деталі законопроєкту щодо мобілізації окупаційною владою на тимчасово окупованих територіях

Кримінальну відповідальність передбачили для осіб, які займають примусовою мобілізацією. Покарання доволі жорстке - від 5 до 10 років за ґратами.

Зауважимо, йдеться про примусову мобілізацію громадян окупаційною владою на тимчасово окупованих територіях. У Верховній Раді вже зареєстрований законопроєкт №8325.

Кримінальний кодекс України планують доповнити статтею 438-2, яка передбачатиме кримінальне покарання для людей, що займалися примусовою мобілізацією українських громадян на тимчасово окупованих територіях.

Це стосується як мобілізації громадян до лав окупаційної армії, так і до лав незаконних збройних або воєнізованих формувань, створених на тимчасово окупованій території.

У законопроєкті йдеться:

  1. Здійснення примусового призову в незаконні збройні чи воєнізовані формування, створені на тимчасово окупованій території, та/або збройні чи воєнізовані формування держави-агресора (примусова мобілізація), скоєні в умовах збройної агресії, – карається позбавленням волі на строк від п'яти до семи років.
  2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, скоєні стосовно неповнолітньої особи або щодо кількох осіб, або шляхом підкупу, або пов'язані з насильством щодо потерпілого або його близьких, або із загрозою застосування насильства, - караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років із конфіскацією майна.

Справами щодо примусової мобілізації українців буде опікуватися СБУ.

Джерело: today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень