За домашній інтернет доведеться платити 300 гривень

До подорожчання послуг призвели одразу кілька чинників

Першими подорожчання послуги домашнього провідникового Інтернету відчули мешканці столиці. Одразу два найпопулярніші тарифи перетнули психологічну межу.

Тарифний план на 100 Мбіт/с тепер коштує  понад 200 грн/міс, а 1 Гбіт/с коштує вже понад 300 грн/міс.

Про підвищення тарифів невдовзі можуть оголосити провайдери й інших міст, розповів член правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Олександр Арутюнян у коментарях для UBR.

Серед перших причин, які призвели до зростання тарифів, це збільшення цін на кабель та мито, а також послуги логістики. Прогнозує експерт зростання цін на доступ до кабельної каналізації, якою володіє «Укртелеком», і за користування якою провайдери сплачують оренду плату.

Директор з розвитку масового сегмента «Укртелекому» Денис Захаренко розповів виданню про економічний тиск на галузь, що створює підстави для підвищення тарифів. За його прогнозами, це станеться уже наступного року.

Більшість фахівців, які працюють на ринку дротового широкосмугового доступу в інтернет, зазначають, що на зростання цін також впливає суттєве збільшення цін на електроенергію для бізнесу, висока імпортозалежність інтернет-провайдерів та «нові законодавчі ризики».

Дах багатоповерхівки, яку обслуговує одразу кілька інтернет - провайдерів

Не останню роль відіграє й зростання зарплат працівників, адже й провайдери фіксують відтік кадрів у інші галузі, де людям пропонують вищі зарплати.

Операторів на ринку може поменшати. Для багатьох цей бізнес став нерентабельним, тож його продали потужнішим провайдерам.

І якщо у великих містах стрімке зростання цін ще якось стримуватиме конкуренція, то у менших містах, де скоротиться кількість підприємств-надавачів послуг, користувачі стануть заручниками ситуації. 

Провайдери зазначають, що домашній Інтернет став вже звичайною комунальною послугою й «золотий стандарт» ціни на базовий тариф операторів має складати 10$. При цьому тариф на цю послугу зростає значно повільніше, ніж на решту комунальних послуг.  

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень