З'явилося майже на тисячу років раніше Києва: яке місто в Україні є найстарішим?

Пояснення історика

Одне з міст на узбережжі Чорного моря бере свій початок від 6 століття до нашої ери. За свою історію воно неодноразово змінювало назву, переходило під владу різних імперій, а нині офіційно визнане одним із найстаріших міст світу за версією UNESCO.

Повідомляє 24 Канал з посиланням на публікацію історика Олександра Алфьорова у YouTube.

Яке місто є найстарішим в Україні

За словами історика, саме Білгород-Дністровський вважається найстарішим містом України. Його історія налічує понад 2 500 років. Місто розташоване на правому березі Дністровського лиману й було засноване грецькими колоністами ще у 6 столітті до нашої ери.

Це місто заснували у 6 столітті до нашої ери під назвою Офіуса. Потім вони змінили назву і місто стало називатися Тіра, – зазначає Алфьоров.

У різні історичні періоди місто перебувало під владою численних держав, серед яких Київська Русь, Болгарське царство, Угорське королівство, Золота Орда, Молдовське князівство та Османська імперія.

- В часи Київської Русі воно мало назву Білград (Білгород). Потім змінили назву на Аспрокастру. Потім, зрештою, теж були зміни назв, наприклад, як Мальвокастро, Монкастро або Маврокастро, – розповів історик.

Він додав, що у 13 – 14 століттях місто було відоме під назвою Аккерман.

- Зрештою, ми його знаємо під назвою Аккерман, під якою вона входила до української держави у 1918 році. Потім, це місто отримало назву, яку ми сьогодні знаємо Білгород-Дністровський.

 

У 1999 році це місто відзначало свій ювілей – 2 500 років. І всесвітня організація UNESCO визнала, що це місто є одним із найстаріших у світі, – резюмував Алфьоров.

До слова, місто Кілія, що на Одещині, теж вважається одним із найстаріших в Україні. Його точна дата заснування невідома, але воно має понад 2000 років історії.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

У Рівному знайшли ключі

У Рівному на вулиці Київській знайшли ключі. А саме на зупинці біля автосалону, навпроти гуртожитку. Власників просимо звернутись за номером: +380972042103 — Юлія  ОНОВЛЕНО: власник ключів знайшовся!

Загублено посвідчення

4 січня було загублено посвідчення дитини з багатодітної сім'ї, район парк Шевченка, вул. Княгині Ольги, Степана Бандери. Посвідчення на прізвище Андрійчук Богуслава. Хто знайшов, звертатися +380966597902

Більше оголошень