![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Їй дадуть нове життя
З вулиці Шевченка до скансену Ладомирії перевозять вже другий 200-річний рівненський будинок.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник ГО «Центр дослідження і відродження Волині» Володимир Дзьобак.
Він розповів, що нещодавно до нього звернувся рівнянин Богдан, який придбав будинок, та попросив забрати його.
Колись там жили священнослужителі. Там поруч є церква й до неї ті священники та мали відношення. Хаті приблизно 200 років. Її стан, звичайно, жахливий.
Ліва сторона – у надзвичайно поганому стані. Там дуже багато роботи. Частина приміщення вже перебудована. Якщо одне покоління 25 років, а хаті близько 200, то звичайно кожне покоління намагалося щось внести у будинок своє.
Нам треба її демонтувати, дослідити ті елементи, які потрібно замінити, а потім постаратися зрозуміти, який був її первісний вигляд. Після цього ми зможемо приступити до реконструкції та реставрації, – розповів Володимир Дзьобак у коментарі для РАДІО ТРЕК.
Нині триває демонтаж хати й разом з тим дослідження усіх елементів будинку, які непридатні для реконструкції. Днями будинок планують перевезти на територію Ладомирії.
Зараз нам найголовніше побудувати цю хату. А потім будемо думати, що з нею робити далі. Якщо будуть потрібні артефакти, то це буде хата священнослужителів або міщанин. Зараз найголовніше відтворити її в первісному вигляді, – додав Володимир Дзьобак.
Він також розповів, що на території музею планують показати житла з різних районів та різних частин існування Великої Волині. Є варіанти старовинних будинків на Житомирщині та Волині.
Нагадаємо, у вересні минулого року з вулиці Шевченка у Рівному забрали ще одну 100-літню хату. Її встановили на території Ладомирії. На сьогодні хату вже відновили. Тепер займаються її облаштуванням. У ній також хочуть збудувати піч, зробити лавки.
Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
40 млн грн на ЗНО та ноутбуки для вчителів отримала Рівненщина від держави
Департамент культури з’явився у тергромаді на Рівненщині. Його очолив екскерівник обласної філармонії
Погода буде неприємною: на Рівненщині оголосили штормове попередження
Два легковики зіткнулися на Рівненщині. Одного з водіїв госпіталізували (ФОТО)
Тіло чоловіка знайшли на місці пожежі на Рівненщині
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК