Японці навчилися вирощувати зуби

Якщо технологію регенерації буде опановано - у світі зникне проблема відсутності зубів

Японські вчені з Центру біології розвитку RIKEN знайшли спосіб виростити відсутні зуби. Розроблений ними метод регенерації дозволить вирішити проблему браку зубів без допомоги імплантів і мостів.

Нова методика вже успішно випробувана на мишах. Вчені витягли у гризунів зачатки зубної тканини і протягом двох тижнів культивували їх. Потім за допомогою нейлонової нитки зачаток був розділений на дві частини, після чого культивування продовжилося.

Важливим було те, щоб при розрізанні в кожній з частин збереглася експресія генів, відповідальних за розвиток зуба - активатор Lef1 та інгібітор ектодін. У результаті сформувалися два повноцінних зуба, які були пересаджені гризунам. Отримані зуби були вдвічі менше звичайних, а число зубних горбів було також у два рази менше, ніж у нормального зуба.

Дослідники вважають, що надалі вони зможуть вирощувати зачатки зубної тканини зі стовбурових клітин, що значно спростить використання нової методики.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень