

Вся інформація, яку мають знати українці
Від 1 квітня 2025 року Національний банк України скасував попередній ліміт у 150 000 грн на місяць, який діяв для переказів з картки на картку між фізичними особами. Тепер офіційно дозволено переказувати будь-які суми без обмежень з боку НБУ.
Банки самі можуть встановлювати власні ліміти (наприклад, 50 000–100 000 грн), залежно від підтвердження джерел доходу або рівня ризику клієнта.
Тому, хоча офіційний ліміт НБУ знято, але у вашому банку можуть діяти індивідуальні обмеження.
Однак це не означає, що всі такі операції повністю звільнені від податкових зобов’язань. Питання податків залишається актуальним, і саме податкова служба контролює, які перекази вважати доходом, а з яких можна не платити податки.
Податки не нараховуються, якщо гроші надходять:
Йдеться про батьків, дітей, подружжя. Такі перекази вважаються подарунками від близьких родичів і не обкладаються податками — незалежно від суми. Тобто, якщо мати переказує сину 100 000 грн — це не вважається доходом і не оподатковується.
Якщо вам повертають гроші, які ви колись позичили, це не є доходом. Але щоб уникнути проблем із податковою, бажано мати підтвердження — розписку або договір позики, де зазначено суму і дату.
Це не вважається операцією між двома особами, а значить — податок також не нараховується.
У такому разі оподаткування не застосовується, але лише якщо ФОП дотримується правил ведення обліку та сплачує податки згідно зі своєю системою оподаткування.
Податкові зобов’язання виникають у таких випадках:
Наприклад, знайомий або кум подарував вам 10 000 грн на день народження. У цьому випадку ця сума вважається доходом. За законом, подарунки від не близьких родичів оподатковуються за загальною ставкою:
Якщо ви часто отримуєте на картку перекази від незнайомих осіб (наприклад, за продаж товарів чи послуг), вас можуть зобов’язати сплатити податки як самозайняту особу. У деяких випадках це може призвести до штрафу або вимоги зареєструвати ФОП.
За словами юриста Василя Андрусяка, згідно із Податковим кодексом України, неоподатковуваною вважається сума до 2 000 грн на рік, але лише для натуральних подарунків — тобто речей, а не грошей.
Тому автоматично вважати, що можна без податків отримувати 2 000 грн переказом на картку — помилково. Якщо це грошовий подарунок від не родича, навіть сума 2 001 грн уже формально підпадає під оподаткування.
Отже, на сьогоднішній день ліміт у 150 000 грн щомісяця скасовано — переказувати можна будь-які суми.
Податок не сплачується, якщо гроші надійшли від родича, як повернення боргу або це ваші власні кошти.
Податок 19,5 % потрібно платити, якщо ви отримали переказ як подарунок від сторонньої особи або як дохід без реєстрації.
Вказуйте призначення платежу і зберігайте документи, щоб мати докази перед податковою.
Джерело: ТСН
Радіо Трек: НОВИНИ
Українці масово здають валюту: що купують замість доларів і євро
ПриватБанк почне стягувати комісію за популярну послугу: за що клієнтам доведеться платити
Пристрасть у роботі – Овнам, нові ідеї – Стрільцям: гороскоп на 17 червня
Ощадбанк звернувся до українців, які отримали на картку «тисячу Зеленського»
Список покупців, яких відверто ненавидять працівники магазинів
Допомога по безробіттю в Україні: скільки платять з 1 червня і як оформити?
Виплати до Дня Незалежності: хто з українців отримає 3100 гривень?
Чи мотає світло зарядка телефона, якщо вона залишиться в розетці та не використовується
Кредитний ліміт: порятунок чи пастка — вся правда про «вигідну» можливість
Скільки років треба працювати, щоб купити квартиру в Рівному
У Рівному на перехресті вулиць Дубенської та Соборної знайдено ключі. Вони випали у хлопчика на самокаті (9–11 років, яскрава футболка). Власників просимо звернутись за номером: 063 712 36 57 — Олександра
Загублені ключі від автівки «Мерседес» знайшли у районі Південному. Про знахідку Радіо Трек повідомили наші слухачі. На дзвінок власника пропажі чекають за тел. +380975786798
Напередодні ввечері близько 20:00 у районі ресторану Бармаки зник маленький песик породи мальтипу (вага приблизно 2,5 кг). Відкликається на кличку Бусинка. Прохання повернути за винагороду.