

Народна прикмета про багатство від них не радує
Мурахи, що оселилися у вашому домі чи на городі, можуть стати просто напастю, від якої важко позбутися.
У дитинстві усім нам розповідали, що лісові мурахи - санітари лісу. Але ті, що з'являються у людських оселях – це не лісові мурахи, а інші, і вони швидше шідливі, ніж корисні.
Вони вміють робити гнізда у стінах, через що їх не так просто знищити. Вони залазять до хліба, цукру, псують продукти і можуть розносити інфекції.
У городі може мешкати кілька видів мурах, серед яких, наприклад, чорна садова мураха. Вона знищує багатьох шкідників - мушок, слимаків, дрібну гусінь, павутинних кліщів. Те ж саме можна сказати і про червоногруду мураху. Але вона, окрім користі, може псувати деревину, і тому дуже небажана у приміщенні.
У спеціалізованих магазинах продаються інсектициди, тобто хімічні засоби проти комах, в тому числі й мурах.
Але є чимало народних методів, які також можуть виявитися ефективними. Цими методами мурах переважно не знищують, а проганяють. І їх досить багато.
По-перше, слід докласти зусиль і створити для мурах умови, коли вони "зрозуміють", що у помешканні їм немає чим поживитися.
Для цього впродовж 3-7 днів треба повністю прибирати залишки липких, солодких, жирних, тваринних продуктів. Також не лишати їжу, брудний посуд, протирати підлогу і поверхні. Ганчірку для витирання можна змочити в оцті, мурахи його не люблять.
По-друге, домашніх мурашок відлякують різні запахи, зокрема, петрушки, часнику, лаврового листя, гірчиці, чебрецю, меліси, м'яти. Ці трави можна розкласти у місцях, куди "ходять" мурахи.
Інші засоби передбачають створення приманок і бар'єрів.
Кандидат біологічних наук Олексій Ситнік розповідає, що всі види мурах рухаються за певними напрямками, чіткими "доріжками", які вони позначають слідовими феромонами; такі сигнальні речовини можуть надавати інформацію іншим мурахам про наявність їжі і про безпечність маршруту.
Якщо вздовж такого маршруту кілька разів знищити мурах та залишити їх на доріжці, інші мурахи з такого місця підуть і не повернуться.
Також, вислідивши такі доріжки, якими мурахи прийшли до вас - біля плінтусів, стиків підлоги, вікон, вентиляційних входів - можна закласти силікон, шпаклівку чи вазелін.
Ще можна створювати бар'єри із різних субстанцій - для того, щоб мурахи не залазили до приміщень. Вазелін, перець, пральний порошок, корицю, куркуму можна розсипати чи розкладати в місцях, де з'являються мурахи.
За повідомленням ВВС-Україна.
Радіо Трек: НОВИНИ
В Україні виводять з обігу банкноту у 200 гривень: на що її замінять?
Вчені назвали найкрасивіше жіноче ім’я: воно популярне в Україні
Ваша доля залежить від години народження: о котрій на світ з’являються справжні щасливці?
У Рівному народилися унікальні хлопчики-двійнята
Ось як українців дурять у магазинах: на що звернути увагу у чеку
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415