Який універ обрати? Омріяні українцями заклади освіти у Польщі

Саме сюди минулоріч подали заяви найбільше абітурієнтів, в тому числі й іноземців

Брама одного з найпрестижніших університетів Польщі - Варшавського

Польські університети дедалі активніше приваблюють студентів не лише з Європи, а й з України. У 2023-2024 роках близько половини іноземних студентів у Польщі становили українців, а це майже 45 тисяч.

РБК-Україна із посиланням на Otouczelnie.pl розповідає про те, які вищі навчальні заклади у Польщі є найпрестижнішими.

Рейтинг найкращих університетів у Польщі

За кількістю заявок на вступ торік найпопулярнішим ВНЗ став Варшавський університет. На другому місці - Ягеллонський університет у Кракові, а на третьому - Гданський політехнічний університет.

Рейтинг державних академічних університетів (за кількістю заявок):

  • Варшавський університет - 46 484;
  • Ягеллонський університет у Кракові - 34 507;
  • Гданський політехнічний університет - 32 722;
  • Варшавський політехнічний університет - 32 416;
  • Університет імені Адама Міцкевича у Познані - 26 706;
  • Гданський університет - 25 970;
  • Познанський політехнічний університет - 25 676;
  • Автономний інститут науки і техніки імені Станіслава Сташица у Кракові - 24 258;
  • Лодзький університет - 22 457;
  • Вроцлавський університет - 21 759.

Найпопулярніші приватні вищі навчальні заклади (за кількістю заявок):

  • Варшавська академія економіки та гуманітарних наук - 6 420
  • Університет SWPS - 5 825;
  • Академія WSB - 4 976;
  • Університет WSB Merito у Познані - 4 336;
  • Університет фінансів та бізнесу Вісли - 4 037;
  • Люблінська академія WSEI - 3 306;
  • Університет WSB Merito у Гданську - 2 984;
  • Університет Лазарського у Варшаві - 2 738;
  • Польсько-японська академія інформаційних технологій - 2 665;
  • Університет WSB Merito у Вроцлаві - 2 604.

Як українцям вступити у польські ВНЗ

Українці мають право здобувати вищу освіту у Польщі навіть на безкоштовній основі. Для цього потрібно володіти польською мовою на рівні С1. Свої знання слід підтвердити Державним сертифікатом.

Більшість державних польських ВНЗ вимагають від українців результатів НМТ, втім деяким приватним університетам їх надавати не обов'язково. Також українці повинні мати документи, які легалізують перебування у країні: карту поляка, PESEL UKR чи студентську візу.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

Більше оголошень