Які пенсії отримують нардепи: суми та імена найбагатших

Високі пенсії нардепи можуть отримати тільки через суди

В Україні серед усіх народних депутатів (зокрема минулих скликань) найбагатший пенсіонер – Сергій Ківалов. Його щомісячна пенсія у ПФУ до застосування коефіцієнтів зменшення становить 246 тис. грн.

Серед чинних нардепів найбільшу пенсію отримує Василь Німченко – 192 тис. грн (до нього коефіцієнти застосовувати не будуть).

Про це йдеться в публікації OBOZ.UA.

Високі пенсії нардепи можуть отримати тільки через суди, бо чинний закон не передбачає для них окремих правил. Нардеп кількох скликань (останнього разу балотувався від «Партії регіонів») Олександр Борзих виграв суд наприкінці листопада минулого року.

Політик вимагав підвищити його пенсію, бо в депутатів від моменту останнього перерахунку зросла зарплата.

 

Олександр Борзих працює директором Інституту захисту рослин НААН.

 

За останні кілька років разом із дружиною вже колишній нардеп придбав дві квартири: у Києві та Моршині (курортне містечко у Львівській області).

Борзих скористався старою (вже не чинною) редакцією ст. 20 Закону «Про статус народного депутата». Раніше парламентарі мали спеціальні пенсії у розмірі до 90% зарплати депутата, що працює. Цю статтю скасували, зараз депутати мають отримувати пенсії за такими самими правилами, як і звичайні українці. Однак директор інституту НААН заявив, що для нього мають застосовувати стару норму закону. Колишній депутат отримує пенсію у сумі 61 752 грн.

Найбагатший пенсіонер серед чинних депутатів – Василь Німченко, член політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» (зараз депутатська група «Платформа за життя та мир»). Щомісяця депутат отримує від ГУ ПФУ в Києві 192 136 грн. Секрет такої пенсії: Німченко – суддя Конституційного суду України у відставці, тож отримує довічну виплату, а не звичайну пенсію.

Чинний нардеп також судився з ПФУ, проте ще кілька років тому. Листом від 26.01.2018 №4599/03 Центральне ОУ ПФУ в м. Києві відмовило йому в перерахунку довічного грошового утримання судді у відставці. Тоді він домігся цього через суд.

Серед чинних нардепів більшість отримує пенсію за загальними правилами (тобто без застосування старої норми закону). Наприклад, член «Опозиційної платформи – За життя» Микола Скорик в останній декларації вказав пенсію у розмірі 11,8 тис. грн. А голова депутатської групи «Платформа за життя та мир» Юрій Бойко20,4 тис. грн.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли пенсійне посвідчення на прізвище Резімова

У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774

У Рівному загубилася собака Луна

У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925

У Рівному шукають власників загублених ключів

Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415

Більше оголошень