ON-LINE

Як знищити «зеленого агресора» на Рівненщині

четвер, 09 травня 2019
Розповідають у Держпродствоживслужбі

Нині в області лише розпочинається аграрний сезон. Одним із найбільших «зелених шкідників» є амброзія полинолиста. Це однорічний карантинний бур’ян заввишки 20-250 см, який поширений у всіх областях України і подекуди є проблемою на державному рівні.

До грунтів амброзія невибаглива і може рости на будь-якому субстраті. Посуха їй не шкодить, оскільки коріння сягає глибини чотирьох метрів. Як чужинка, амброзія не має природних ворогів - її не їдять тварини. Як справжній «зелений агресор» ця рослина успішно витісняє гравілат, вероніку, злаки, подорожник, ромашку, череду та інші рослини, які прикрашають ландшафт.

Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі Рівненщини.

Людям радять таким чином боротися з цією «бідою»:

Заходи з її знищення мають бути не одноразовими, а постійними. Треба не допускати її масового розмноження.

Впровадження карантинного режиму -

Перше обстеження полів навесні проводять після сівби до появи сходів ярих культур, а подальші у період від з’явлення сходів висотою 12- 15 см. Посіви озимих культур обстежують на початку фази кущення та навесні до фази повного кущення.

Друге обстеження полів проводять перед збиранням врожаю або зразу після цього з метою планування способів осіннього та весняного передпосівного обробітку грунту і застосування гербіцидів.

Агротехнічні заходи - старанно очищається посівний матеріал від насіння амброзії, проводяться лущення стерні, періодична глибока оранка, досходова культивація. На полях найкращий захист від цієї рослини забезпечують культури суцільного посіву, що формують потужну листостеблову масу — озимі пшениця, жито, ячмінь, тритікале (злакова рослина, штучно створена селекціонерами за рахунок схрещування жита з пшеницею).

Також доречним є застосування хімічних методів боротьби – гербіцидів.

Відповідальні за виконання заходів із боротьби з карантинним бур’яном – райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, які мають передбачати в місцевих бюджетах кошти на проведення боротьби з амброзією.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Влад Пєрязєв Радіо Трек
Теги: аграрії

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Втрачено паспорт громадянина України і закордонний

    Вчора ввечері на вулиці Гагаріна загубили два паспорти на ім'я Грищук Богдани. Прохання...
  • Знайдено паспорт на прізвище Бережняк

    На вул. Григорія Сковороди знайдено паспорт на прізвище Бережняк Роман.
  • Втрачено барсетку з документами

    Втрачено барсетку з документами на ім'я Скорик Руслан. За винагороду.
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного