Як зберегти свіжі яблука до самої весни: найкращі способи (ФОТО)

6 варіантів, перевірених часом

Пергамент

Якщо яблук не надто багато, загорніть кожне у невеликий шматочок пергаменту, а потім розкладіть по дерев'яних ящиках або пластикових контейнерах.

Пергамент вбиратиме надлишки вологи і дозволить фруктам «дихати».

У такому вигляді фрукти краще зберігати на заскленому балконі, в коридорі або у прохолодному господарському приміщенні.

Бджолиний віск

Розтоплений бджолиний віск створить на поверхні яблук захисний шар, який не дозволить попсувати фрукти повітрю, мікробам чи грибку. Якщо фруктів небагато, просто занурте їх у заздалегідь розтоплений віск.

А от для дрібних яблук краще скористатися іншим способом:

Розкладіть фрукти по 5-літровим банкам, помістіть між верхніми плодами по невеликій свічці, запаліть їх і швидко закатайте ємності кришками. Коли кисень в банках закінчиться, свічки згаснуть, а віск рівномірно розподілиться по яблуках.

Розчин прополісу

Урожай фруктів, оброблений розчином прополісу, буде захищений від впливу грибка, шкідливих мікробів і паразитів.

Обробіть яблука розчином, ретельно просушіть їх і приберіть на зберігання у дерев'яний ящик, пластиковий контейнер чи плетений кошик, присипавши зверху сухим річковим піском або тирсою.

Олія

Обгорнувши кожне яблуко у щільний папір, просочений олією, ви захистите фрукти від контакту один з одним, від всихання і впливу шкідливих бактерій.

Обгорнуті промасленим папером яблука треба зберігати при низькій температурі і відносно невисокій вологості (не більше 40-50%), інакше вони почнуть підгнивати. Найвдалішим рішенням буде засклений балкон, антресоль у коридорі чи утеплений сарай.

Поліетилен

Урожай, розкладений по невеликих поліетиленових пакетах або мішках, буде добре захищений від впливу будь-яких негативних факторів зовнішнього середовища.

Спершу винесіть фрукти на кілька годин у прохолодне приміщення, тоді розкладіть яблука по пакетах або мішках і щільно зав'яжіть їх, щоб повітря не потрапляло всередину. Наповнені пакети складіть у відповідну тару (коробки, ящики і т.д.) і приберіть на балкон.

Обмеження у зберіганні врожаю яблук

Щоб зберегти свіжість і смак плодів якомога довше, відмовтеся від невідповідних «сусідів». До прикладу, урожай не слід зберігати поруч із цибулею і часником, адже яблука вберуть гіркоту.

Також відмовтеся від спільного зберігання з картоплею. Це зіпсує смак і зменшить термін зберігання всіх запасів.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень