Як зберегти яблука свіжими до самої весни: перевірені способи

6 варіантів, перевірених часом

✅ Пергамент

Якщо яблук не надто багато, загорніть кожне у невеликий шматочок пергаменту, а потім розкладіть по дерев'яних ящиках або пластикових контейнерах. Пергамент вбиратиме надлишки вологи і дозволить фруктам «дихати».

Зберігати фрукти у такому вигляді краще на заскленому балконі, у коридорі чи прохолодному господарському приміщенні.

✅ Бджолиний віск

Розтоплений бджолиний віск створить на поверхні яблук захисний шар, який не дозволить повітрю попсувати фрукти. Крім того, не доберуться до них і мікроби та грибок.

Якщо фруктів небагато, просто занурте їх у заздалегідь розтоплений віск.

А от для дрібних яблук краще скористатися іншим способом:

розкладіть фрукти по 5-літрових банках, помістіть між верхніми плодами по невеликій свічці, запаліть їх і швидко закатайте ємності кришками.

Коли кисень в банках закінчиться, свічки згаснуть, а віск рівномірно розподілиться по яблуках.

✅ Розчин прополісу

Урожай фруктів, оброблений розчином прополісу, буде захищений від впливу грибка, шкідливих мікробів і паразитів.

Обробіть яблука розчином, ретельно просушіть їх і приберіть на зберігання у дерев'яний ящик, пластиковий контейнер чи плетений кошик, присипавши зверху сухим річковим піском або тирсою.

✅ Олія

Обгорнувши кожне яблуко у щільний папір, просочений олією, Ви захистите фрукти від контакту один з одним, від всихання і впливу шкідливих бактерій.

Обгорнуті промасленим папером яблука треба зберігати при низькій температурі і відносно невисокій вологості (не більше 40-50%), інакше вони почнуть підгнивати.

Найвдалішим рішенням буде засклений балкон, антресоль у коридорі чи утеплений сарай.

✅ Поліетилен

Урожай, розкладений по невеликих поліетиленових пакетах або мішках, буде добре захищений від впливу будь-яких негативних факторів зовнішнього середовища.

Спершу винесіть фрукти на кілька годин у прохолодне приміщення, тоді розкладіть яблука по пакетах або мішках і щільно зав'яжіть їх, щоб повітря не потрапляло всередину. Наповнені пакети складіть у відповідну тару (коробки, ящики і т.д.) і приберіть на балкон.

‼️ Обмеження у зберіганні врожаю яблук

Щоб зберегти свіжість і смак плодів якомога довше, відмовтеся від невідповідних «сусідів». До прикладу, урожай не слід зберігати поруч із цибулею і часником, адже яблука вберуть гіркоту. Також відмовтеся від спільного зберігання з картоплею – це зіпсує смак і зменшить термін зберігання всіх запасів.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень