Як рівнянам поскаржитися на лікаря у разі потреби

Інструкція від Інституту аналітики та адвокації

Медична реформа набирає обертів, і вже з 1 квітня торкнеться вторинного й третинного рівня допомоги.

Проте чимало пацієнтів досі не знають, куди звертатися у разі, якщо відчуває, що у медзакладі порушують його права.


У разі, якщо ваш сімейний лікар вимагає гроші за прийом або за послуги, які входять до безоплатного пакета, він порушує ваші права як пацієнта. В такому випадку можна звернутися у Національну службу здоров’я України. Також громадянин може в будь-який час анулювати вже підписану декларацію.

Для цього достатньо лише обрати нового лікаря і підписати з ним нову декларацію — розповідає юрист Інституту аналітики та адвокації Вячеслав Курило.


Номер контакт-центру НСЗУ - 1677, посилання на електронне звернення.

Хто і куди може звернутися зі скаргою на дії медичних працівників?

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевої влади, підприємства, установи, організації, посадових осіб із заявою, клопотанням або скаргою про порушення своїх прав. Особи, які не є громадянами України й законно знаходяться на її території, також мають право на подання звернення.

Як написати скаргу?

Скарга може бути усною або письмовою. Усна скарга викладається на особистому прийомі або за допомогою телефону через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується посадовою особою.


Письмова скарга надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу особисто або через уповноважену особу.


У скарзі має бути зазначено:

 

  •  прізвище, ім’я, по батькові;
  •  місце проживання громадянина;
  •  викладено суть порушеного питання, зауваження, заяви чи скарги, прохання чи вимоги;
  •  скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати.
  •  в електронній скарзі також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку.


Також можна додати наявні документи, необхідні для розгляду скарги. За розгляд скарги плата не стягується.


Протягом якого терміну мають розглянути скаргу?

За загальним правилом звернення громадян розглядаються у термін не більше одного місяця від дня надходження.
У разі якщо звернення не потребує додаткового вивчення воно розглядається не пізніше п'ятнадцяти днів від дня отримання.


Строк розгляду звернення може бути продовжено, але загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.


Якщо ви отримали рішення щодо своєї скарги, але не згодні з ним — маєте право не пізніше одного місяця з часу ознайомлення з прийнятим рішенням подати скаргу до органу або посадової особи вищого рівня.
Електронна форма звернення Міністерства охорони здоров'я України.


Скарга на дії чи рішення органу державної влади, місцевої влади, підприємства, установи, організації, посадової особи не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства.
За безоплатною правовою допомогою можна звернутись до Центрів з надання безоплатної правової допомоги.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Загублені документи у Рівному: пропонують винагороду

Вчора у районі автовокзалу близько 8 ранку були загублені документи. Тих, хто знайшов, просять повернути за винагороду. Ліщук Руслан Романович - 0 (67) 408 57 66

Більше оголошень