Як підзаробити пенсіонеру: ТОП-10 професій для людей старшого віку

Розповідаємо про можливості, плюси і мінуси кожної з запропонованих робіт

Почнемо з того, що треба знати пенсіонерам, які збираються влаштуватися на роботу.

По-перше, вони мають право і працювати, і отримувати пенсію. Чинне законодавство цього не забороняє.

Згідно законів України «Про пенсійне забезпечення» і «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», працюючий пенсіонер не втрачає пенсію за вислугу років, а кожні 2 роки його пенсію індексують.

По-друге, пенсіонер може працювати й «на себе», заробляючи додатковий стаж. Для цього йому потрібно оформити ФОП і тоді в пенсійний фонд будуть відраховуватися усі необхідні податки. Однак варто пам’ятати, що у такому разі пенсіонер може втратити субсидію.

Ким можуть працювати люди старшого віку

Для жінок старшого віку зараз реально знайти роботу нянями, вахтерками, гардеробницями, швачками, промоутерами, операторками у Call-центрі, кондуктором чи хатньою робітницею. Чоловіки, своєю чергою, можуть влаштуватися водіями, швейцарами, охоронцями або ж кур’єрами.

Розглянемо кожен із запропонованих варіантів.

Няня

Пенсіонерам цілком довіряють дитсаківців й учнів молодшої школи. Серед обов’язків няні: прогулянки, відвідування гуртків та секцій, контроль за виконанням домашніх завдань. Часом дитині порібно також приготувати чи підігріти вже готову їжу.

Охоче беруть на роботу няню з педагогічною чи медичною освітою, яка мешкає неподалік.

Заробіток залежить від навичок дитячої доглядальниці, конкретного міста чи населеного пункту, а також достатку сім’ї, в якій працюватиме няня. Реально заробляти від 5 тис. грн/міс.

Водій

Доволі високооплачувана професія для чоловіка на пенсії, яка не вимагає спеціальних знань - лише водійський стаж, посвідчення відповідної категорії та хороший стан здоров’я.

Реально влаштуватися у службу таксі чи на підприємство, де службове авто нададуть. За наявності особистого транспорту, часто люди займаються і приватними перевезеннями. Однак для цього краще оформити ФОП, адже в іншому разі вас можуть оштрафувати.

Заробіток також залежить від регіону та фірми, у яку влаштовується пенсіонер.

Хатня робітниця

Така робота підходить лише фізично витривалим і достатньо здоровим жінкам, адже необхідно займатися прибиранням, приготуванням їжі, прати/прасувати, доглядати за домашніми тваринами, робити покупки і, можливо, доглядати за дітьми.

Велика перевага у тому, що переважно хатні робітниці працюють по кілька днів на тиждень або щодня, але по 2-3 години.

На роботу зазвичай наймають «молодих» пенсіонерів – віком до 65 років. Розцінки дещо різняться і залежать від регіону, де надаються послуги, досвіду робітниці, вимог, які висуває замовник, та «квадратури» оселі. Ось київські розцінки з двох різних сайтів, які надають послуги з прибирання квартир:

[media=197363][media=197364]

Кур’єр

Робота для молодих пенсіонерів, які здатні багато рухатися. На день у кур’єра може бути до 10 завдань у різних районах міста. Тому доводиться багато пересуваються пішки або велосипедом чи громадським транспортом.

Буває, доводиться доставляти чималенькі посилки, тож це дійсно робота для витривалих.

Кур’єри зазвичай працюють щодня, проте зарплата у них середня - без захмарних сум. Єдиний приємний бонус – чайові, які час від часу лишають кур’єрам.

Репетитор

Це універсальна професія. Підходить для колишніх педагогів або людей із досвідом роботи у певній сфері. Особливо цінуються викладачі зі зв’язками у вишах.

Оплата - в залежності від предмета та рівня, який має опанувати учень, але не менше 100 грн/год.

Репетитор може працювати на своїй території або приходити до клієнтів. Реально побудувати графік «під себе», поєднуючи роботу з особистим життям. Серед мінусів: нервове перенапруження, оскільки учні трапляються різні і потрібно шукати до кожного свій підхід, а ще - добирати методику викладання.

Промоутер

Загалом універсальна вакансія як для жінок, так і для чоловіків. Витратний матеріал у вигляді листівок, календарів та іншої друкованої продукції пенсіонери роздають біля виходів із метро, супермаркетів і торгових центрів.

Спритних пенсіонерів зазвичай зобов’язують попрацювати паралельно продавцями-консультантами, наприклад, розповісти про товар і навіть прийняти замовлення. Оскільки активність людей буває в годину пік, то доведеться працювати не більше 4-х годин.

Оплата тут погодинна і залежить від роботодавців та регіону, де працюватиме пенсіонер. Для Києва ціни стартують від 40 грн/год, однак можна знайти і вакансії, де пропонують близько 100 грн за кожну годину роботи. Мінуси роботи: промоутерів зазвичай контролюють, можуть не заплатити, якщо людина пішла з роботи раніше чи роздавала по кілька листівок в одні руки.

Кондуктор

У тролейбусно-автобусних парках завжди не вистачає кондукторів, тому знайти таку роботу не важко. Водночас витримати цілу зміну на ногах складно, а робота кондуктора ще й доволі нервова, адже в громадському транспорті маса скандалістів. 

Оплата праці у кондукторів невелика, тому перш ніж погоджуватися, треба ретельно зважити усі «за» і «проти» такої роботи.

Вахтер, консьєрж, охоронець

Пенсіонерів готові найняти до навчальних закладів, дитячих садочків, ОСББ, торгових центрів, автостоянок тощо. Ця робота вимагає постійної присутності - відійти з робочого місця можна лише до вбиральні. А ось займатися у вільний час можна чимось корисним: читанням, в’язанням, вишиванням і т.д. До слова, іноді вахтер має ще й прибирати хол. Охоронцю територій дещо складніше, адже в нічний час він має поводити обхід.

Графік роботи стандартний для охоронців – доба через три або 2/2 дні. Вахтеру постійно треба відмахуватися від «зальотних» відвідувачів, а іноді відкривати вночі двері мешканцям.

Основна умова для шукачів таких професій – відсутність шкідливих звичок, зокрема зловживання алкоголем. За роботу платять досить непогано – нині пропонують від 5 тис. грн.

Білетер, гардеробник, швейцар

Білетери повинні бути уважними, відповідальними і ввічливими. Сама по собі робота дуже легка, часто всього кілька годин на день. Головний мінус – у разі роботи на вулиці, можна застудитися чи заробити сонячний удар. Платять білетеру небагато, переважно мінімалку.

Гардеробник – дещо приємніша робота. Працює гардеробник лише якщо є сеанси, але і платять відповідно – мінімально. Гардеробники та білетери можуть провести на сеанс знайомих і дивитися вистави самому. Якщо наплив людей великий, то пенсіонерові може бути важко фізично. Нерідко білетери також поєднують цю роботу з роботою гардеробника, і навпаки.

Швейцаром же можуть працювати виключно доглянуті та акуратні чоловіки, з грамотною мовою й елементарними знаннями етикету. Утім, вистояти на ногах із правильною поставою цілий день – дуже складно. Нерідко швейцари працюють на вулиці, тому тут є свої нюанси. Оплачують роботу швейцарів досить непогано.

Прибиральник, двірник

Працювати прибиральником досить важко, адже треба проводити сухе і вологе прибирання усіх приміщень, у тому числі й туалетів, виносити сміття, доглядати за меблями і кімнатними рослинами. При цьому приміщень може бути не 2 або 3, а з десяток.

Однак і переваги такої роботи є скрізь. До прикладу, у закладах громадського харчування чи супермаркетах можна дістати продукти з чималою знижкою, деякі фірми навіть безкоштовно годують працівників і допомагають їм із транспортом.

 

А ось платять прибиральникам по-різному - в залежності від кількості приміщень, але не менше від мінімалки.

Робота двірника може видатися пенсіонеру справжньою каторгою. Вони чистять вулиці від листя, снігу та сміття різного походження з 6-ї ранку. Особливо важко прибирати біля сміттєвих контейнерів, які часто переповнені. Оплата праці у двірників – доволі низька.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Пес знайшов гаманець із банківськими картками

На вулиці Григорія Сковороди собака знайшла гаманець із банківськими картками. Одна із карток зареєстрована на ім'я Марії Бекеш. 

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Більше оголошень