Як довго горітиме зелене світло, у Рівному «вирішуватимуть» …світлофори?

За допомогою відеодетекторів

У Рівному пропонують встановити світлофори з датчиками руху та відеодетекторами, інакше кажучи – новітню систему контролю дорожнього руху. Таким чином контролери підлаштовуватимуть свій цикл під рух водіїв чи пішоходів.

Необхідність оновлення системи контролю дорожнього руху виникла через застарілість рівненських світлофорів.

У Львові ж кілька років тому впровадили новий спосіб контролювати потік водіїв та пішоходів на вулицях – адаптивний контроль. Його розробляли інженери Львівського інституту просторового розвитку спільно з консультантами з-за кордону, які сьогодні презентували свої напрацювання в Рівному під назвою «Зелена хвиля».

Детальніше про роботу цієї системи розповість керівник інституту Ігор Могила:

Якщо вже горить зелений сигнал і наближається автомобіль, який їде на великій швидкості, то вже система думає чи можна продовжити зелений сигнал, давши автомобілям проїхати. Або коли головна дорога пуста, а перед переходом назбиралася велика кількість пішоходів, то відповідно світлофор пропустить людей раніше.

Аби впровадити це в реальність, потрібно створити комунальний заклад - центр контролю дорожнього руху, а також розмістити відеодетектори на світлофорах.

Робота центру полягатиме лише у зборі даних та слідкуванням за роботою техніки. Камери самі «бачитимуть» те, що відбувається на дорозі й автономно вибиратимуть оптимальний цикл роботи. Львову така ініціатива коштувала 1 млн євро, каже Ігор Могила, однак в Рівному це можна зробити дешевше на базі старих світлофорів.

Ця система, запевняє інженер, в подальшому дає можливість відслідковувати порушників, впроваджувати електронний квиток, стимулювати керівництво міста до покупки нового транспорту.

Міський голова Володимир Хомко зазначив, що до Львова поїде ціла делегація з міських депутатів і спеціалістів транспортної галузі, аби побачити, як «Зелена хвиля» працює на практиці.

Якщо ціна та перспективи оптимально співпадуть, тоді в Рівному почнуть роботу над впровадженням нової системи контролю дорожнього руху. 

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень