Як батькам першокласників Рівненщини «безболісно» прийняти освітню реформу

або Що таке Нова українська школа

Нагадаємо, у вересні 2018 року в Україні стартує Нова українська школа.

Навколо цієї теми з’явилися велика кількість міфів та «страшилок».

Починаючи з того, що українські діти просто не висидять за шкільною партою 12 років і закінчуючи тим, що всю матеріально-технічну базу для реалізації освітньої реформи доведеться оплачувати батькам.

Про міфи і правду освітньої реформи розповів тренер проекту «Інша освіта», вчитель історії Ярослав Переходько:

Почнемо з фінансування.

На освіту Рівненщини з держбюджету надійшло понад 50 мільйонів гривень. Ці кошти розділили відповідно до кількості учнів у навчальних закладах області. Відповідно до надання державної субвенції певну кількість коштів нададуть на місцях з бюджетів ОТГ та районних рад.

 

Нині директори шкіл вже розглядають варіанти постачальників і складають договори на закупівлю парт, шафок, мультимедійних засобів. Тож «страшилка» - розвіяна.
Свою парту першокласнику нести до школи не потрібно.

Відтепер структура школи буде поділена на три періоди навчання учнів:

початкова школа, базова та профільна.

 

Три останніх класи - 10, 11,12 учні будуть опановувати меншу кількість предметів, але з поглибленим вивченням, відповідно до схильності дитини для подальшого професійного самовизначення.

Ще один рік за шкільною партою компенсують коротшим терміном здобуття вищої освіти – ступінь бакалавра здобуватимуть не чотири роки, а три.

Головна ж проблема, зі слів експертів з галузі освіти – це психологічний страх змін.

І у вчителів, і в батьків.

Аби знати, що таке Нова українська школа, батькам рекомендують пройти Он-лайн курс початкової освіти на сайті

ed-era.com.

Ознайомившись з цим матеріалом, батьки зрозуміють, чим відрізнятиметься методика навчання першокласників 2018 року.

Що таке інтегроване та компетентнісне навчання. Також на сайті є відеоматеріали з прикладами того, як в учнів 1-2 класів буде проходити адаптаційний період, які підручні матеріали будуть використовувати школярі на відміну від стандартного навчального приладдя та інше.

Проаналізувавши алгоритм реалізації Початкової школи відповідно до освітньої реформи, батьки володітимуть інформацією, яка не буде викривлена ні власним поглядом вчителя, ні адміністрації школи, ні ЗМІ, зазначив Ярослав Переходько.

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень