Як відучити улюбленця красти зі столу: дієві способи

Варто зрозуміти, чому кішка це робить

Домашні улюбленці часто лазять по столах та крадуть їжу. 

Виявляється, у котиків на це є - на їхню думку - вагомі причини.

Люди про це рідко замислюються, та саме в розумінні того, навіщо пухнастики вперто лізуть на стіл і ховається ключ до того, щоб їх відучити.

Чому кішка залазить на стіл

По-перше, це мисливські рефлекси. У домашньої тварини така поведінка частково замінює полювання в природних умовах.

Кішка, як і людина, яка отримує задоволення від того, що краде їжу. Для неї полювання по суті, видобуток непотрібних їй речей. Якщо згадати, на що готові люди заради отримання задоволення та адреналіну, то вихованці порівняно з ними, абсолютно нешкідливі.

По-друге, це бажання отримати те, чого не дають самі господарі. Тварини теж мають свої улюблені ласощі, але не можуть про це розповісти.

Тому тварина йде на ризик, залазячи на стіл, за тією їжею або іграшкою, яка їй подобається більше. Навіть, якщо господар відразу не побачить, він обов’язково знайде залишки.

Як відучити тварину красти

Після того, як ви зрозуміли причину, можна переходити до вирішення проблеми. В першу чергу, щоб відучити улюбленого вихованця від крадіжок, слід переконатися, що він повноцінно харчується. Тільки після цього вчити його правилам поведінки і культури.

Є кілька перевірених та ефективних методів, які допомагають відучити тварину красти зі столу продукти:

  • перш ніж сісти їсти самому, господарю слід добре нагодувати свого домашнього друга;
  • якщо на столі є продукти, які кішка не любить, але сидить і клянчить, тоді можна запропонувати їй цю страву. Котик буде принюхуватись, пробувати, і з часом зрозуміє, що їжа зі столу не настільки приваблива, як здавалося;
  • є ще одне правило, якому слід навчитися не тільки тварині, але і його господареві: не варто залишати продукти, краще зберігати їх у холодильнику. 

Крім того, бувають ситуації, коли вихованці стрибають на стіл навіть якщо там немає їжі.

Але це не привід гуляти по столу та робочих поверхнях. У такому випадку рекомендується налякати кота або окропити його водою, зашипіти або різко прогнати. Якщо реакції немає, необхідно зняти тварину, і обов’язково покарати, але так, щоб вона розуміла, за що страждає.

Інші методи

Є ряд простих, але дієвих правил та рекомендацій:

Не варто недооцінювати кішку, вона може уважно стежити за своїм господарем. А потім в точності повторити всі його рухи - навіть відкрити холодильник. 

Не варто годувати кота зі свого столу. Достатньо давати їжу по певних годинах.

Особливо під час виховного процесу слід дотримуватися порядку, не провокувати крадіжки залишками їжі на тарілці.

Так як одна з причин крадіжки їжі зі столу – це природні інстинкти, то можна в місцях полювання поставити шумові пастки. Для кішки здобич – це продукти на столі або в тарілці.

За це котик може навіть образитися на свого господаря, та зоопсихологи радять не звертати на такий бойкот уваги. Рано чи пізно тварина погодиться з тим, що їсти потрібно з своєї тарілки, і не красти їжу.

Фахівці рекомендують знайти спільну мову з вихованцем, і зайнятися його вихованням так, як і з дитиною. Розмовляти з ним, розповідати і забороняти красти. Домашня тварина – організоване і високоінтелектуальне створіння. Вона чудово розуміє, що говорить людина. Якщо при заборонному жесті вона все-таки вперто тягне лапи в тарілку, тоді можна перейти до більш радикальних методів. Наприклад, бризнути на неї водою або грізно злякати.

Джерело: Сім'я і дім

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Дума Марія

Дума Марія

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень