Щось летить: як розпізнати ракету за звуком і що робити
Куди ховатися найкраще, а де залишатися - не варто
Розпочалася 230-та доба героїчного протистояння України російському агресору Та, на жаль, питання як розпізнати політ ракети чи снаряда і як правильно діяти у такій ситуації не втрачає актуальності...
Правила поводження нагадує Боярський гуманітарний штаб.
Снаряд (ракету) легко можна помітити та зреагувати. Залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, а вдень – димні сліди ракет. Звук ракети, що летить, нагадує свист із шурхотом.
Під час тривоги необхідно зайти в безпечне приміщення, відповідно до розрахункового часу, який є у нашому розпорядженні, і діяти відповідно до таких вказівок:
У будівлі
Внутрішній сходовий майданчик без вікон та зовнішніх стін. Сядьте на сходи і не стійте в прольоті. У багатоповерховому будинку потрібно перебувати мінімум на 2 поверхи нижче за дах. Якщо у будинку всього 3 поверхи, найбезпечніший — середній.
На вулиці
Забудована територія: зайдіть у сховище, метро чи найближчу будівлю. Не залишайтеся у лобі.
Відкритий простір: слід лягти на землю та закрити голову руками. При попаданні ракети найменш вразливе місце — якомога ближче до землі.
В автомобілі
Потрібно зупинитися на узбіччі, вийти з автомобіля та зайти до найближчого метро, будівлі чи сховища. Якщо ви не встигаєте дістатися до будівлі, потрібно залишити автомобіль і віддалитися від нього на безпечну відстань (не залишатися на узбіччі, переступити через бар'єрну огорожу), лягти на землю і закрити голову руками. І лише якщо немає можливості вийти з автомобіля, слід зупинитися на узбіччі і пригнутись нижче рівня скла.
Варто наголосити, що автомобіль не захищає від уламків ракет та снарядів.
- У міському автобусі — водій зобов'язаний зупинитися на узбіччі та відкрити двері, щоб пасажири могли дістатися до найближчої будівлі. Якщо неможливо дістатися до будівлі за наявний час, потрібно пригнутися нижче рівня вікон і закрити голову руками.
- Поїзд — пасажири повинні пригнутися нижче за рівень вікон.
ЯК ПРАВИЛЬНО РОЗСТАВИТИ ПРІОРИТЕТИ, КОЛИ ОБИРАЄТЕ ЗАХИЩЕНИЙ ПРОСТІР
Обирайте, зважаючи на час, який вам потрібен, щоб дістатися до укриття - у такому порядку (від найбільш надійного укриття до мінімально допустимого):
- бомбосховище
- метро
- внутрішній під’їзд без вікон
- внутрішнє приміщення, де мінімум зовнішніх стін, вікон і дверей
При цьому, не обирайте душ або туалет, і тримайтеся подалі від кераміки, фарфору та скла
Ще одна важлива порада:
Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б 10 хв після завершення обстрілу, адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби і коригування вогню, або ж зміна позицій.
Радіо Трек: НОВИНИ