Як правильно позбутися освячених речей: народні прикмети
Те, що ви принесли з храму, не можна викидати на сміття
Що робити, із залишками освяченої верби, пасками та шкаралупою від крашанок?
Освячена верба
Існує обряд, коли встромляли гілочки верби на земельній ділянці, який збиралися обробляти.
Якщо ж у вас нема городу, то можна згодувати гілочки худобині, спалити в печі, або закопати десь неподалік від свого будинку.
Також освячені гілочки можна пустити по річці. Вважається, що проточна вода змиває весь негатив і позбавляє будь-які речі магічних, чаклунських або будь-яких цілющих властивостей. Тому вербу можна без докорів совісті кидати в струмок.
Освячена паска
Церква категорично забороняє осквернення продуктів, таке як, топтання або розкидання. Наші предки часто закопували залишки великодньої їжі, а випічкою підгодовували птахів. У жодному разі не можна викидати залишки паски чи іншої освяченої їжі у відро для сміття.
Паску потрібно обов'язково доїсти, або, в крайньому випадку, закопати в такому місці, де ніхто не ходить, щоб не тупцювати по ній, не їздять машини та не займаються земельними роботами.
Також можна викинути засохлу паску у воду (але не в болото, а в річку або струмок) чи спалити її залишки (попіл теж закопати).
Шкаралупа від крашанок
До шкаралупи, що залишилась після Великодня, наші предки ставились дуже уважно і вважали, що викидати її – гріх.
Тому її закопували в полі, на городі чи в саду. Вважали, що це зробить землю більш родючою.
Як і залишки пасок, освячені шкаралупи «віддавали» воді: кидали у річки, озера та інші водойми. Вважалось, що у свято вода здатна донести шкаралупу до світу мертвих і так вони знатимуть про настання свята Воскресіння Господнього.
Радіо Трек: НОВИНИ