Як бути з квітами та чи дійсно 8 березня це радянське свято, як твердить Фаріон? (ФОТО)
6 міфів про «Свято Жінки»
8 березня: вже кілька років не вщухають обговорення про те, чи варто відзначати це жіноче свято, особливо ж – у робочих колективах.
Тим часом натовпи чоловік традиційно штурмують у ці дні квіткові магазини, тверезо розуміючи, що квіти для жінок – ніколи не бувають зайвими.
Ми ж тим часом розглянемо 6 міфів про «Жіноче свято»
1. «8 березня вигадали совєти»
Насправді 8 березня доволі широко й активно святкують в усьому світі: від сусідньої Польщі до віддалених США. Походження ж свята не має нічого спільного з радянським союзом.
Ідея Міжнародного дня «прав жінок» датується 1910 роком, коли Радянського союзу просто ще не існувало. Запропонували таке на Другій Міжнародній соціалістичній жіночій конференції у Копенгагені з ініціативи німецької делегації.
Мета була - привернути увагу до проблем жіноцтва та боротьби за рівність прав чоловіків та жінок, зокрема і рівну оплату праці й адекватний робочий графік.
2. «8 березня пов’язане з повіями»
Ще один міф, який наразі активно шириться соціальними мережами каже, що:
Відправною точкою для свята міг слугувати марш проституйованих жінок, які вимагали виплатити зарплату матросам, аби ті змогли користатися їхніми послугами.
Однак, чітко задокументованих підтверджень подібної «акції» за права матросів, начебто, не існує?
3. «День весни, краси та жіночності»
Ці три мало повʼязаних між собою слова, як вважається, зуміла поєднати радянська пропаганда. По завершенню Другої світової війни була потреба у подоланні демографічної кризи. Тому на зміну гаслам про усунення відмінностей між статями приходить їхнє схвалення.
Тож певним чином 8 березня дійсно навʼязали совєти — але лише його виключно «жіночо-весняну» версію
4. «Є ж День матері, то навіщо це все?»
Бо день Матері має дещо інший контекст. Є багато різних днів, але 8 березня стосується всіх жінок, незалежно від сімейного становища, національності, кольору шкіри тощо.
5. «Дискримінації давно немає»
Це правда, але це свято ні про яку не про дискримінацію
6. Це свято «єврейської жінки»
Антисемітизм в Україні ніколи не був особливо модним, а після вторгнення РФ, то й поготів.
Розслабтеся і святкуйте. А не хочете – не святкуйте
Радіо Трек: НОВИНИ