Вуличних котів у Рівному визнають частиною екосистеми міста: які привілеї отримають чотирилапі

Готується проект рішення

Електронна петиція з такою вимогою набрала необхідну для розгляду кількість голосів ще у березні торік.

Звернення, яке зареєструвала Наталія Ющук звучить так:

Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Рівного, дозволити їм вільно жити в підвалах, на горищах та в інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів.

Зокрема, у тексті звернення йдеться:

В нашому місті непоодинокими є  випадки замуровування котів в підвальних приміщеннях житлових будівель, що призводить до їх мученицької смерті. З метою заборони вчинення таких дій, що суперечать Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»  просимо визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Рівного та заборонити їх вбивства.

Наслідуючи гуманну практику м. Варшави і
інших польських міст, м. Львова, а тепер вже і м. Києва, необхідно дати можливість котам вільно жити та пересуватися в підвалах, на горищах та в інших місцях їх постійного перебування, оскільки, по-перше, через відсутність притулків, це є їх єдина домівка, і, по-друге, вони виконують важливу функцію – знищують гризунів,
які є розповсюджувачами багатьох інфекцій.

Водночас, слід приділити особливу увагу
питанню контролю за розмноженням  вуличних котів, а саме розробити заходи з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації та облаштування для них домівок.

Міський голова Володимир Хомко каже, що у відповідь на цю петицію уже готується проект рішення.

- Люди це сприймають дуже серйозно і от виник навіть конфлікт.

Одна із голів ОСББ замурувала всі вікна, щоб не лазили коти в підвал. Так ці жінки вимагають відкрити вікна в її будинку. Важко сказати, хто тут має рацію, бо це її будинок, і вона вирішує. Але розпорядження таке видано ми взяли за основу розпорядження Києва і Львова, скомпонували своє і таке розпорядження на найближчій сесії буде проголосоване. Там це розпорядження вимагає, щоб коти вільно заходили в підвал, виходили з підвалу і таке інше.   

Стежте за новинами на сторінках Радіо Трек у Facebook та Telegram   

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень