Вперше за останніх 20 років. Відомо, коли почнеться перепис населення в Україні

Його проведуть без використання паперових анкет

Вперше з 2001 року в Україні таки проведуть перепис населення. До наймасштабнішого опитування українців готуються Кабінет міністрів, Інститут демографії та соціальних досліджень, а також Державна служба статистики.

Перепис заплановано на 2023 рік. 

Перепис влаштують з використанням сучасних технологій і без паперових анкет, тому для його розроблення залучили Мінцифри. 

За даними OBOZREVATEL на переписі населення особливо наполягає президент, щоб добре розуміти соціально-демографічну ситуацію в країні.

Зокрема перепис дасть відповіді на питання:

  • про чисельність населення;
  • про кількість мігрантів;
  • про матеріальне становище;
  • про джерела доходу;
  • про родинні взаємозв'язки тощо.

Користуючись результатами опитування уряд повинен розроблювати програми, проводити реформи, готувати нововведення. Без точної інформації про кількість населення і про фінансове становище українців багато рішень фактично ухвалюються «наосліп». 

До слова, ООН рекомендує проводити перепис раз на 10 років. Україна вже запізнилася на ціле десятиліття (мали провести ще у 2010-му плюс-мінус рік). Його переносили через складну економічну ситуацію, адже це дороге задоволення й за попередніми оцінками обійдеться у кілька мільярдів гривень. 

Правда, сума може бути меншою, якщо, наприклад, Мінцифри знайде рішення, як спростити процедуру, повністю позбутися друкованих форматів, автоматично оброблювати дані. Можливо, для цього можуть використовувати й застосунок Дія.

Тепер же витрати на проведення перепису вже заклали до затвердженого проєкту бюджетної резолюції на три роки (це документ, на підставі якого готується бюджет країни).

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська Журналістка

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень