Востаннє на Рівненщині таке було у 2005-му. Хірург виявив «злу нитку» у голові жінки
У лікаря таке вперше
Сюрприз чекав на хірурга Березнівщини. Про це повідомляє Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб:
- В кінці червня пацієнтка звернулася до лікаря з пухлиною, розташованою на волосистій частині голови, при видаленні якої виявили гельмінт виду Dirofilaria repens.
Лікар-хірург був здивований, адже це перший випадок у його практиці та у 2022 році на території нашої області.
За статистичними даними дирофіляріоз, спричинений нематодою Dirofilaria repens - єдиний трансмісивний гельмінтоз місцевого характеру, що реєструється в Україні з 1996 року і має тенденцію до зростання.
У Рівненській області захворюваність на дирофіляріоз серед людей реєструється з 2005 року, на сьогодні зафіксовано 43 його випадки.
Вважається, що в нашу країну це захворювання завезене з ендемічних країн хворими на дирофіляріоз собаками, які й стали джерелом інвазії для місцевих.
Основним джерелом інвазії вважаються м’ясоїдні ссавці (собаки, коти, лисиці тощо), переносниками – кровосисні комарі різних видів.
Дирофілярія в перекладі з латинської – зла нитка - тонка ниткоподібна нематода білого кольору.
У хворих тварин самка гельмінта народжує живих личинок – мікрофілярій, які при укусах комара потрапляють в організм комахи, де розвиваються до інвазійної стадії й під час наступних укусів потрапляють до інших тварин чи людей, у тілі яких продовжують розвиватися та рости.
Безпосередньо від хворих тварин та людей підшкірний дирофіляріоз не передається.
Для того, щоб вберегтися від цього захворювання, кажуть у центрі контролю та профілактики хвороб, необхідно захищати себе та домашніх тварин від укусів комарів, застосовуючи різні види репелентів, інсектицидів та фумігаторів, своєчасно проводити дегельмінтизацію власним улюбленцям. В приміщеннях рекомендується засічувати вікна та двері, у природі – вдягатися з максимальним захистом від укусів комарів у години їх активності.
Радіо Трек: НОВИНИ