Воду погодинно не подаватимуть у Рівному з 20 серпня, - облводоканал

Але тариф треба підвищити

З 20 серпня частина водопостачальних підприємств України може перейти на погодинну подачу води для своїх споживачів.

Напередодні про це повідомила віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій. За її словами, після запровадження у липні нового ринку електроенергії, її вартість  для водопостачальних підприємств зросла на 25%.

У той же час у тарифах облводоканалів ці кошти не закладені. Тож через різницю у тарифах водопостачальникам незабаром не буде чим платити за електроенергію, говорить Ольга Бабій:

— Якщо ми почуємо, що водоканал відключений від електроенергії, причина одна — не покривається тариф, немає коштів для розрахунку. Якщо з 20 серпня деякі міста будуть заявляти про перехід на погодинну подачу води, щоб всі розуміли цю причину.

Віце-президентка додає, що НКРЕКП, яка встановлює тарифи, не переглянула плату за послуги облводоканалів.

На сайті «Рівнеобводоканалу» повідомляється, що нині в асоціації бачать два виходи із ситуації, що склалася.

Перше – підняти на 20% тариф на воду, каналізацію, тепло шляхом коригування в тарифі електроенергії, газу та заробітних плат. 
А друге — зробити водоканали й теплокомуненерго споживачами електроенергії у «Гарантованого покупця» за ціною 1,68 гривні.

Тоді не буде потреби піднімати тариф на 20%. За таких умов він може зрости лише на 10% з коригуванням заробітної плати, мінімальний розмір якої теж не був повністю врахований у нині діючих тарифах підприємств.

На «Рівнеоблводоканалі» варіант переведення своїх споживачів на погодинну подачу води поки не розглядають.

Кажуть, ще тримаються за рахунок того, що свого часу провели оптимізацію витрат електроенергії.

Однак не заперечують, що ситуація майже критична. Після того, як з 1 липня запустили оптовий сегмент ринку електроенергії, до вже діючого їхнього тарифу для комунальних підприємств додався ще й тариф на передачу електроенергії, який складає 31 копійку за кВт на год., згідно з прийнятою постановою НКРЕКП. А з огляду на те, що розрахунки по останніх тарифах «Рівнеоблводоканалу» проводилися ще влітку минулого року, ці витрати, зрозуміла річ, у вартості послуг не були включені.

Тож виходить, що споживаючи трохи більше 2 млн. кВт/год на місяць, підприємство тільки через це нововведення щомісяця буде вимушено додатково шукати з інших своїх статей видатків більше як 800 тисяч гривень. Це не кажучи вже про мінімальну зарплату, яка від початку року теж зросла, а в розрахунках нині діючого тарифу включена не була. Лише частково – на 10% скорегована.

Суттєво ускладнює ситуацію і низький рівень розрахунків населення за спожиті послуги, що також призвів до виникнення боргів за електроенергію, говорить заступник директора з комерційної діяльності «Рівнеоблводоканалу» Микола Ткачук:

У червні наші споживачі розрахувалися лише на 79%. Загальний же борг за спожиті послуги станом на кінець червня склав майже 44,5 мільйона гривень.

На «Рівнеоблводоканалі» нагадують, що у тарифах на послуги водопостачання та водовідведення закладена нульова рентабельність, а саме підприємство працює на самоокупності. Іншими словами – рівень і якість надання послуг залежить від стану розрахунку споживачів за використані послуги.

Тож, якщо такий низький рівень проплат буде і далі, то рано чи пізно підприємству доведеться чимось жертвувати — звільняти людей, яких і так бракує, не платити за очистку стоків «Рівнеазоту» або переводити рівнян на погодинний графік подачі води.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber063-73-4-106-4

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень