Владі Рівного пропонують запровадити у місті громадський бюджет

Це одна з форм консультації з громадськістю, за допомогою якої кожен мешканець міста може долучитися до бюджетних процесів, зрозуміти їх принципи та вплинути на рішення щодо витрат коштів міського кошторису. Зазвичай на громадський бюджет виділяють не менше 5 % від бюджету розвитку, тобто більше 5 мільйонів гривень на рік і ці кошти спрямовуються на реалізацію ініціатив та проектів, запропонованих громадськими організаціями чи іншими активними мешканцями. А детальніше про те, які проекти можуть фінансуватися з громадського бюджету розповідає представник громадянської мережі «ОПОРА», Андрій Токарський:

– Об'єкт, який створений за реалізації проекту, має бути загальнодоступним для всіх жителів Рівного. Тобто ремонти, заміна вікон в школах, утеплення будинків ОСББ тощо не може фінансуватися в рамках громадського бюджету. Проекти у сфері просторового розвитку мають відповідати генеральному плану Рівного, іншій містобудівній документації та реалізовуватися на землях, які належать до комунальної власності територіальної громади міста. Проект повинен бути реалізований протягом одного бюджетного року і спрямований на кінцевий результат.

Варто зазначити, що громадський бюджет в Україні запроваджено вже у кількох обласних центрах України. Так, ще з минулого року він діє у Луцьку, Чернігові та Черкасах. З цього року в Полтаві, Вінниці, Сумах та Івано-Франківську, а процес запровадження триває у Львові, Києві, Запоріжжі, Харкові, Житомирі та Рівному. Нині ж у нашому обласному центрі активісти громадянської мережі «ОПОРА» спільно з депутатами міськради обговорюють пропозиції та зміни у документі, аби до кінця року запровадити громадський бюджет і в 2017-му році виділити на нього кошти. А дізнатися більше про те, що таке громадський бюджет, стандарти його впровадження, реалізації та інші деталі ви можете за посиланням.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень