Візова афера у Польщі: перевірятимуть на справжність студентів приватних університетів
На навчальні заклади очікують перевірки
Під приводом навчання до Польщі в’їхали кілька десятків тисяч людей. Але справжньою метою цих «студентів» було потрапити в Євросоюз і працювати тут.
Як зазначає видання Dziennik Gazeta Prawna, студенти з Руанди, Туреччини та Зімбабве приїздять навчатися до Польщі, але вже на першому курсі втрачають ентузіазм.
Головною причиною вступу до університету для цих людей є отримання візи.
Таким чином вони потрапляють до ЄС. Студентська віза дає право не лише на легальне перебування в ЄС, а і працювати в цих країнах.
На практиці багато іноземців взагалі не починають навчання, хоча платять за нього.
В середньому вартість навчання в таких ВНЗ становить 3120 євро.
Тож деякі приватні навчальні заклади розглядають іноземних студентів як джерело доходу. Такі виші навіть не перевіряють, чи мають іноземці відповідну базову освіту для навчання в Польщі.
Матеуш Рещик, віце-консул Польщі в Індії та член комісії з розслідування візового скандалу, назвав три заклади, які зараз перевіряють: Vistula, Університет менеджменту у Варшаві та Академія прикладних наук в Юзефові.
За даними Центру обробки інформації, 61 % студентів Університету управління та адміністрування в Ополі є іноземцями.
Протягом кількох років більшість іноземців навчаються там на першому курсі.
Подібну ситуацію відзначають і у Вищій школі внутрішньої безпеки в Лодзі, де навчаються переважно студенти з-за меж ЄС, і також переважно на першому курсі.
На думку фахівців, університети, які навчають іноземців, повинні бути під особливим контролем Польського комітету з акредитації.
Міністерство внутрішніх справ та адміністрації підтверджує, що створено міжвідомчу робочу групу для усунення вказаних порушень.
Радіо Трек: НОВИНИ