Виїзд чоловіків-студентів за кордон у 2023-му: за яких умов можна перетнути кордон?

Студенти, які навчаються в іноземних вишах, у деяких випадках можуть виїхати

Про це розповідає Судово-юридична газета на прикладі українця, який є студентом італійського вишу.

Студент 5 курсу навчання, який мав відстрочку від мобілізації, не зміг виїхати до Італії, оскільки прикордонна служба відмовилася його пропустити через пункт пропуску. Хлопець – мешканець Одеської області, де у місцевому ТЦК отримав відстрочку від мобілізації до 28 квітня 2023 року.

Проте у листопаді 2022 року прикордонники відмовилися випускати його за кордон.

Він подав позов про відміну відмови на виїзд.

Справа в тому, що з 14 вересня Прикордонна служба змінила порядок перетину кордону, заборонивши виїзд студентів через масові підробки документів.

Розглянувши матеріали справи, суд вирішив, що хлопець належить до категорії військовозобов'язаних осіб, тож виїзд за межі України йому заборонено.

Умови виїзду

Студенти, які вступили до іноземного навчального закладу до 24 лютого 2022 року, мають змогу виїхати за кордон. Однак лише за умови наявності відповідного розпорядження від голови Держприкордонслужби.

Для цього університет, де навчається студент, має звернутися до МОН, а МОН – до Держприкордонслужби. Студент отримає PDF-звернення від голови ДПСУ. Цей документ слід роздрукувати та пред'явити при перетині кордону.

Тільки у цьому випадку студента можуть випустити за кордон.

Джерело: Апостроф

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

Більше оголошень