

Науковці розвінчують міф, що проводячи час з гаджетами діти мало спілкуються з однолітками
Серед популярних стереотипів суспільства – діти весь час стирчать у телефононах, і зовсім не спілкуються один з одним.
Вчені з Колорадського університету провели цікаве дослідження, й зруйнували цей міф.
У дослідженні брали участь 11 875 дітей у віці від 9-10 років. Дівчатка воліли сидіти в соцмережах, а хлопчики — грати у відеоігри.
Вчені досліджували взаємозв'язок між екранним часом і ментальним здоров'ям, успішністю в школі, якістю сну і стосунками з однолітками.
Пригадали автори й попередні дослідження, які показували, що діти, які багато сидять в телефонах і комп'ютерах, мало сплять, не дуже добре вчаться і страждають від проблем з психічним здоров'ям, наприклад, агресії, тривожності й депресії. Єдиний плюс — у таких дітей все добре зі спілкуванням.
Частина цих даних підтвердилася.
Багато екранного часу в житті дітей дійсно посилює такі проблеми, як низька успішність в школі, синдром порушення активності та уваги, погана якість і мала кількість сну.
Але у таких дітей багато друзів, з якими вони підтримують хороші відносини за допомогою соцмереж, відеочатів і месенджерів.
Крім того, вчені не знайшли достатньо взаємозв'язків між екранним часом і розвитком депресії й тривожного розладу, що чимало їх здивувало.
Вчені припустили, що діти погано сплять, тому що беруть телефон в руки, щоб заснути, але виходить рівно навпаки. Низьку успішність вони пов'язали з тим, що діти з дослідження присвячували час розвагам, а не заняттям — все очевидно.
Що стосується агресії та руйнівної поведінки, то дослідники вважають, що причина тут необов'язково саме в кількості екранного часу. Вони вважають, що батьки частіше схильні садити дитину перед екраном, щоб відвернути її від чогось, наприклад, емоцій.
Результати не залежали від статі учасників дослідження (за винятком того, що хлопчики-геймери частіше дружили з хлопчиками, ніж з дівчатками), а вплив екранного часу на дітей був невеликий.
На добробут дитини набагато сильніше впливали інші фактори, серед яких соціально-економічний статус сім'ї.
Схоже, що екранний час сам по собі не сильно пов'язаний з несприятливими наслідками у дітей у віці дев'яти-десяти років, — підсумовували вчені.
Джерело: ukr.media
Радіо Трек: НОВИНИ
Стосується тих, хто має картку «Ощаду»: клієнтам нагадують про зміни
Заблокують доступ до грошей: ПриватБанк звернувся до українців з попередженням
Приваблює кліщів і утворює цвіль: в жодному разі не садіть цю рослину близько біля будинку
Пенсіонерів звільнили від сплати податку: що відомо
У платіжках знайшли зайве: українцям мають повернути близько мільйона гривень за комуналку
Потап зізнався, чому в них із Каменських немає дітей (ВІДЕО)
«Трагедія біля Відня»: Mercedes влетів у Ford українців. Загинули діти 2 і 6 років (ФОТО)
На патріотично розфарбованій гойдалці біля Рівного малеча співала гімн України (ВІДЕО)
Дурість: діти знову поширюють небезпечний челендж (ФОТО)
Магазин «ЛЯЛЯ» у Рівному переїхав: де шукати дитячі товари за хорошими цінами (ФОТО)
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415