Віддали під городину: на Рівненщині судилися за землю, на якій розташована пам’ятка архітектури

Судова тяганина тривала, доки крапку в історії не поставив Верховний Суд

Прокуратура у Верховному Суді домоглась повернення у державну власність Дорогобузького Городища.

Як повідомляють у Рівненській обласній прокуратурі, Верховний Суд зобов’язав повернути у державну власність земельну ділянку площею 0,3 га, на якій знаходиться об’єкт культурної спадщини національного значення – пам’ятка археології Городище і селище літописного міста Дорогобужа IX-XIII ст.

Було встановлено, що на території Горбаківської сільської ради колишнього Гощанського району одному з місцевих жителів для індивідуального садівництва передано у власність 0,3 га землі.

 

Проте ця ділянка знаходиться у межах об’єкта культурної спадщини національного значення та включена до Держреєстру нерухомих пам’яток України. Тому, згідно з нормами земельного законодавства, не може передаватися у приватну власність.

Після тривалої судової тяганини Верховний Суд постановив, що земельна ділянка, розташована в межах пам`ятки археології національного значення, не може перебувати у приватній власності громадян, тож підлягає поверненню у державну власність в особі Рівненської ОДА.

Довідково:

  • Дорогобузьке городище розташоване на північній околиці села Дорогобуж, на лівому березі р. Горинь.
  • Неодноразово згадується у літописах із кінця XI до поч. XIII ст.
  • Перше повідомлення про нього знаходимо в «Повісті минулих літ» у розповіді про події 1084 р. Тоді великий київський князь Всеволод Ярославич віддав місто у володіння Давиду Ігоревичу, внуку Ярослава Мудрого. Дорогобуж стає центром удільного князівства.

Більше інформації про цю пам’ятку – на інформаційному ресурсі «Міста Погориння».

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень