Віддали під городину: на Рівненщині судилися за землю, на якій розташована пам’ятка архітектури

Судова тяганина тривала, доки крапку в історії не поставив Верховний Суд

Прокуратура у Верховному Суді домоглась повернення у державну власність Дорогобузького Городища.

Як повідомляють у Рівненській обласній прокуратурі, Верховний Суд зобов’язав повернути у державну власність земельну ділянку площею 0,3 га, на якій знаходиться об’єкт культурної спадщини національного значення – пам’ятка археології Городище і селище літописного міста Дорогобужа IX-XIII ст.

Було встановлено, що на території Горбаківської сільської ради колишнього Гощанського району одному з місцевих жителів для індивідуального садівництва передано у власність 0,3 га землі.

 

Проте ця ділянка знаходиться у межах об’єкта культурної спадщини національного значення та включена до Держреєстру нерухомих пам’яток України. Тому, згідно з нормами земельного законодавства, не може передаватися у приватну власність.

Після тривалої судової тяганини Верховний Суд постановив, що земельна ділянка, розташована в межах пам`ятки археології національного значення, не може перебувати у приватній власності громадян, тож підлягає поверненню у державну власність в особі Рівненської ОДА.

Довідково:

  • Дорогобузьке городище розташоване на північній околиці села Дорогобуж, на лівому березі р. Горинь.
  • Неодноразово згадується у літописах із кінця XI до поч. XIII ст.
  • Перше повідомлення про нього знаходимо в «Повісті минулих літ» у розповіді про події 1084 р. Тоді великий київський князь Всеволод Ярославич віддав місто у володіння Давиду Ігоревичу, внуку Ярослава Мудрого. Дорогобуж стає центром удільного князівства.

Більше інформації про цю пам’ятку – на інформаційному ресурсі «Міста Погориння».

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень