Яких квартир позбуватися? Експерт розповів, що робити з нерухомістю в Україні

Ситуація розвивається динамічно

Війна паралізувала ринок нерухомості в Україні. Попит на житло впав, а деякі види нерухомості взагалі продати нереально. Через це багато інвесторів намагаються якомога швидше продати квартири у новобудовах, аби отримати готівку.

Проте ціни суттєво знизилися, тому президент Асоціації спеціалістів з нерухомості України Юрій Піта каже, що поспішати з таким рішенням не варто. Зокрема, сайту Pro Гроші експерт повідомив таке:

- Є нерухомість на первинному ринку без ремонту або ще на етапі будівництва. Ці обʼєкти - вони на перспективу і попит на таку нерухомість невеликий. А через те, що слабкий попит, то і ціни не дуже високі, каже Юрій Піта.

Інвестору, який купив таку нерухомість на стартовому етапі будівництва по низькій собівартості ще до війни, можливо зараз і вигідно її продавати.

Хоч різниця буде і мала, але людина все одно заробить гроші, вважає експерт.

- Ті інвестори, які купували нерухомість вже на високих стадіях будівництва, де була готовність 50-60%, мають іншу ситуацію.

 

Таке житло коштувало більше, а отже, якщо вони вирішать його продавати зараз, то нічого не зароблять. Ціни сьогодні не показують хорошу динаміку, каже Юрій Піта.

Цього року ціни на нерухомість підійматися не будуть. Вся ситуація на ринку нерухомості залежить лише від ситуації на фронті, стверджує Юрій Піта.

Які квартири купуватимуть українці у 2023 році

Насамперед купуючи нерухомість, зараз людей цікавить, чи є можливість встановити генератор, чи облаштувати свердловину. Українці не хочуть, аби їх залишили напризволяще, а тому уточнюють такі речі, які до повномасштабного вторгнення ще нікого не цікавили, говорить експертка ринку нерухомості Вікторія Берещак.

Людей цікавить:

  • енергетична безпека;
  • просто безпека (закрита територія, де будуть ваші однодумці);
  • заміські екокластери з рекреаційним потенціалом та багатофункціональною інфраструктурою (ця нерухомість буде за містом, де комфортно, безпечно та є все необхідне під рукою);
  • точкові комплекси з концепцією 15-хвилинного міста.

Джерело:  Pro Гроші

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень