Ви з роду давньогрецьких царів? Що приховує рідкісне українське прізвище

Українські прізвища приховують багато таємниць

Історично склалося, що територія України виявилася місцем зустрічі величезної кількості різних народів та цивілізацій, багато з яких вплинули на тутешню культуру. При цьому багато вже забутих слів виявляють себе досі, в тому числі і в українських прізвищах.

При цьому джерела деяких з них цілком можуть корінням сягати в давнину на цілі тисячоліття. Наприклад, вельми несподівану версію експерти групи Українське Прізвище висловили про дуже рідкісне прізвище Атамас, передає видання «Телеграф».

Зокрема, там зазначили, що є версія про те, що це прізвище походить від імені давньогрецького царя Афаманта (Атамаса), який правив містом Орхоменос.

 

У грецькій міфології він є сином фессалійського царя Еола, який своєю чергою є онуком Прометея.

Афамант увійшов до міфології як чоловік богині хмар Нефели, яку він покинув через любов до дочки царя Фів Іно. Цю жінку він теж покинув, щоб одружитися з Фемісто — дочкою царя лапіфів Гіпсея. Самі міфи крутяться навколо невдалих шлюбів Афаманта і про те, які проблеми його через це переслідували.

Однак чи може бути так, що українське прізвище Атамас пов’язане із давньогрецьким царем Афамантом, якщо врахувати, що на території нашої країни вистачає давньогрецьких поселень? Відповідь проста – ні.

Українські прізвища почали з’являтися у XVI столітті нашої ери, а стали повсюдними лише у XVII столітті. 

 

Тобто, жодні події попередніх століть і тим більше тисячоліть не могли вплинути на їх розвиток, особливо якщо це стосується країни з іншого боку континенту.

 

Навіть у тому випадку, якщо вони співзвучні з деякими іноземними словами та іменами.

Більш реалістична версія походження прізвища, як стверджують експерти «Українське Прізвище», пов’язана зі словом отаман, яке могло стосуватися будь-якої людини, яка стоїть на чолі чогось, починаючи від держави та закінчуючи стадом худоби.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Більше оголошень