Верховна Рада затвердила зміни до Конституції в частині правосуддя

Підсилюється відповідальність суддів, обмежується їх імунітет

Верховна Рада затвердила зміни до Конституції в частині правосуддя конституційною більшістю. За проголосували 335 депутатів, серед яких фракції Коаліції – БПП і Народний Фронт, також Опозиційний Блок.

Фракція «Радикальної партії» Олега Ляшка затримала голосування, оскільки в останній момент приймала рішення, чи підтримувати зміни до Конституції.

Не голосували фракції «Самопоміч», відмовилась підтримати зміни і депутат Надія Савченко.

Нагадаємо також, Рада прийняла реформаторський закон про судоустрій та статус суддів. Законопрект підтримав 281 народний депутат.

Законом зокрема підсилюється відповідальність суддів, обмежується їх імунітет, ліквідовуються вищі спеціальні суди, створюється новий Верховний Суд, передбачається створення Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Замість ліквідованих Вищих спецсуду, госпсуду й адмінсуду будуть нові підрозділи. Кандитатів обиратимуть за конкурсом. Випробувального терміну – не буде. Посилюють відповідальність. Суддю звільнять, якщо той не зможе пояснити походження статків – своїх чи членів родини. Позбавлятимуть посади також за дисциплінарні порушення та грубе нехтування обов'язками. Обмежать і суддівську недоторканність.

Відповідно до ухваленого закону, на посаду судді може бути призначений громадянин України, не молодший 30 та не старший 65 років, що має вищу юридичну освіту, стаж професійної діяльності не менше 5 років та володіє державною мовою.

Законопроектом передбачено, що суддю не може бути притягнуто до відповідальності за ухвалене ним судове рішення. Щодо дій, не пов'язаних із виконанням суддівських функцій, суддя нестиме юридичну відповідальність у загальному порядку.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень