Верховна Рада затвердила зміни до Конституції в частині правосуддя

Підсилюється відповідальність суддів, обмежується їх імунітет

Верховна Рада затвердила зміни до Конституції в частині правосуддя конституційною більшістю. За проголосували 335 депутатів, серед яких фракції Коаліції – БПП і Народний Фронт, також Опозиційний Блок.

Фракція «Радикальної партії» Олега Ляшка затримала голосування, оскільки в останній момент приймала рішення, чи підтримувати зміни до Конституції.

Не голосували фракції «Самопоміч», відмовилась підтримати зміни і депутат Надія Савченко.

Нагадаємо також, Рада прийняла реформаторський закон про судоустрій та статус суддів. Законопрект підтримав 281 народний депутат.

Законом зокрема підсилюється відповідальність суддів, обмежується їх імунітет, ліквідовуються вищі спеціальні суди, створюється новий Верховний Суд, передбачається створення Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Замість ліквідованих Вищих спецсуду, госпсуду й адмінсуду будуть нові підрозділи. Кандитатів обиратимуть за конкурсом. Випробувального терміну – не буде. Посилюють відповідальність. Суддю звільнять, якщо той не зможе пояснити походження статків – своїх чи членів родини. Позбавлятимуть посади також за дисциплінарні порушення та грубе нехтування обов'язками. Обмежать і суддівську недоторканність.

Відповідно до ухваленого закону, на посаду судді може бути призначений громадянин України, не молодший 30 та не старший 65 років, що має вищу юридичну освіту, стаж професійної діяльності не менше 5 років та володіє державною мовою.

Законопроектом передбачено, що суддю не може бути притягнуто до відповідальності за ухвалене ним судове рішення. Щодо дій, не пов'язаних із виконанням суддівських функцій, суддя нестиме юридичну відповідальність у загальному порядку.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень