Вчені попередили, який вірус може стати причиною нової пандемії 

Уже незабаром вірус зможе передаватися від людини до людини 

Вірус пташиного грипу H5N1 стрімко мутує та набуває здатності ухилятися від імунного захисту організму ссавців. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі eBioMedicine фахівцями з Університету Північної Кароліни.

Науковці відзначають, що поточні зміни у структурі вірусу можуть призвести до появи штамів, здатних передаватися від людини до людини. Такий сценарій значно підвищує ризик виникнення нової глобальної пандемії.

У чому полягає небезпека?

У ході дослідження вчені з’ясували, що антитіла, які раніше ефективно захищали від H5N1, втрачають свою силу проти нових мутацій вірусу. Це означає, що нові штами буде набагато важче виявляти та нейтралізовувати.

Ще одна тривожна тенденція — зниження ефективності вакцин, розроблених для попередніх варіантів вірусу. Адже він продовжує пристосовуватися й розвиватися швидше, ніж людство встигає оновлювати засоби захисту.

Чому це важливо вже зараз?

H5N1 активно поширюється серед диких птахів, домашньої птиці, великої рогатої худоби та навіть фермерів, які з ними працюють. Така широка присутність вірусу у різних середовищах створює ідеальні умови для його подальшої еволюції та подолання міжвидових бар’єрів.

Вчені наголошують: необхідно якомога швидше розробити ефективні вакцини та інші засоби захисту, щоб запобігти можливому розгортанню нової пандемії.

Джерело: Експерт 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень