Ватикан ухвалив історичне рішення

Папа Римський спростив процедуру анулювання шлюбу

Папа Римський Франциск спростив процедуру визнання шлюбу недійсним. Понтифік підписав два особливих рескрипти motu proprio - Mitis Iudex Dominus Iesus і Mitis et misericors Iesus ("Лагідний Суддя Господь Ісус" і "Лагідний і милостивий Ісус"), які були представлені у Ватикані на спеціальній прес-конференції.

Ці документи вносять зміни до Кодексу канонічного права і Кодексу канонічного права Східних церков. Раніше Франциск неодноразово висловлювався про необхідність пом'якшення позиції церкви щодо розлучень. На його думку, люди, чий шлюб розпався, потребують підтримки, а не осуду.

Згідно з нововведеннями, процедура визнання шлюбу недійсним стане більш швидкою і доступною, а в окремих випадках - безкоштовною. При цьому якщо єпископ встановлює звичайний процес для анулювання шлюбу, то він повинен бути завершений щонайдовше через рік, а рішення вважатимуть остаточним, коли обидві сторони будуть згодні.

Коментуючи рескрипти Франциска, впливова газета Corriere della Sera зазначила, що запропонована понтифіком реформа є "історичним рішенням". 

 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Радянська

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень