Ваші предки були елітою: 17 українських прізвищ, які давали інтелігенції

Прізвища, які належали українській еліті

Колаж: Телеграф

У давні часи деякі професії були елітними, тому таких людей вважали інтелігенцією. У зв'язку з цим, утворилися певні прізвища. Цікаво, що походження не всіх можна точно пояснити, тож буває, що існує декілька версій.

У перелік потрапили родові імена, які походять зі сфери музики, мистецтва, освіти або медицини.

Прізвища, які належали українській еліті

  • Український мовознавець Юліан Редько каже, що достеменно невідоме походження прізвища Медик. Ймовірно, його раніше давали людям, які займалися медициною: або народною, або звичайною.
  • Родові імена Книжник, Філософ та Логік також вказують на те, що їхні власники належали до інтелігенції. Зокрема, були пов'язані з освітою.
  • Чимало прізвищ асоціюються зі школою: Шкільник, Шкільний, Школик, Школьник, Школьний, Школяр, Шкільнюк та Школун. Однак не зрозуміло, чи їх отримували вчителі, чи просто люди, які вчилися у школі або були там сторожами.
  • Українською елітою також були чоловіки та жінки, які працювали у сфері мистецтва або музики. Вони також мали певні родові імена: Маляр, Малярик, Маляренко, Півець або Співак.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

Більше оголошень