Ваше прізвище могло прийти в Україну з давньоримськими легіонами

В українських прізвищ багато таємниць

На території сучасної України за її довгу історію проживала величезна кількість народів та племен. Багато хто з них зникли безслідно, але інші залишили свій відбиток у фольклорі, традиціях і навіть у прізвищах, пише видання «Телеграф».

Напевно, може здатися дивним, але далека Римська імперія свого часу мала вплив і в наших землях.

Наприклад, під її протекцію після занепаду стародавньої Греції перейшли поліси на узбережжі Чорного моря, а деякі форпости служили сторожовими заставами на узбережжі Дунаю та в інших місцях Криму та Одеської області.

Це може пояснити, звідки в українців могли з’явитися цікаві прізвища, які не пов’язані з традиційними слов’янськими словами.

Це давнє прізвище, яке походить від роду діяльності і давалося як прізвисько писарям. Швидше за все, воно не з’явилося в Україні, але було занесено сюди набагато пізніше.

  • А ось прізвище Галус має більш таємниче походження, проте складно не вказати на схожість зі словом «gallus», яке є романізованою версією назви народу галлів, які проживали на території Франції.

Назва народу перекладається як «півень», який вони отримали за войовничість та бійцівський характер.

  • До речі, в Україні також дуже популярне прізвище Галата, яким за часів стародавнього Риму називали всіх галлів, які жили за Рейном.
  • Цікавим також є прізвище Лаур, яке пов’язане зі словом «laurus», що позначає лавровий лист або лаврове дерево. У ті часи воно символізувало перемогу та славу.

Воно примітне насамперед тим, що найчастіше зустрічається у Білгород-Дністровському районі Одеської області, де за давніх часів знаходився римський форпост Тира, який використовувався для захисту торговельних маршрутів та кордонів імперії.

  • Ну і нарешті можна звернути увагу і на те, що в Україні також є дуже рідкісне прізвище Марс, яке звучить просто як ім’я давньоримського бога війни.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли ключі

У Рівному на вулиці Київській знайшли ключі. А саме на зупинці біля автосалону, навпроти гуртожитку. Власників просимо звернутись за номером: +380972042103 — Юлія 

Загублено посвідчення

4 січня було загублено посвідчення дитини з багатодітної сім'ї, район парк Шевченка, вул. Княгині Ольги, Степана Бандери. Посвідчення на прізвище Андрійчук Богуслава. Хто знайшов, звертатися +380966597902

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Більше оголошень