Вакцина проти COVID-19 може допомогти у створенні «щеплень» проти раку

Технології, які використовувалися під час створення вакцини Pfizer, допоможуть організму у боротьбі з раковими пухлинами

Вакцина Pfizer була розроблена німецькою компанією BioNTech, яку заснувало подружжя науковців: Уґур Шахін та Езлем Тюреджі 

До початку пандемії подружжя протягом 20 років працювало над технологією, яку вони назвали «Проєкт Швидкість світла» (англ. Project Lightspeed).

Коли COVID-19 почав поширюватися світом, науковці вирішили використати свої напрацювання для боротьби з вірусом.

МРНК може використовуватися не лише у боротьбі з COVID-19

Суть «Швидкості світла» полягає у тому, щоб використовувати МРНК (Матрична рибонуклеїнова кислота) для посилання спеціальних інструкцій клітинам спрямованих на виробництво протеїнів, які змушують організм боротися з коронавірусом.

Так працюють вакцини Pfizer та Moderna. За цим же принципом вчені створюють щеплення, які допомагатимуть боротися з раком.

«В нас вже є напрацювання по декількох щепленнях проти раку. Важко сказати точно, коли саме вони стануть доступні пацієнтам, однак ми очікуємо, що вже за декілька років у нас буде можливість запропонувати такі види щеплень людям», - повідомила Езлем.

Угур Шахін та Езлем Тюреджі на церемонії вручення орденів «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина»

19-го березня Езлем Тюреджі та Уґур Шахін отримали від президента Німеччини ордени «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» за розробку своєї вакцини.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень