В Україні хочуть ліквідувати борги за комунальні послуги повністю? (ФОТО)

Система ЖКГ потребує системної реформи

ФОТО з мережі

Верховна Рада серйозно перейнялася питанням заборгованості за житлово-комунальні послуги. На початку червня у парламенті зареєстрували законопроєкт про загальну реструктуризацію боргів за ЖКП, який мав посилити покарання для неплатників.

Економічний експерт Борис Кушнірук вважає, що житлово-комунальне господарство потребує системної реформи. Одна тільки реструктуризація не виправить ситуацію з платежами, вважає експерт, якщо не буде розв'язане питання застарілих мереж, у яких тепловтрати в рази вищі, аніж у розвинених країнах. І якщо не буде розроблено ефективні моделі теплопостачання з урахуванням особливостей кожного населеного пункту, пише сайт «Сьогодні».

- Передусім потрібно міняти модель оплати за житлово-комунальні послуги, переходити до абонентської плати. За такої моделі платежі розбиваються на 12 місяців рівними частинами, а за підсумками року робиться перерахунок.


Це знизить навантаження на домогосподарства в зимовий період, і значній частині населення субсидії взагалі не знадобляться, – вважає Борис Кушнірук.

Борис Кушнірук -- економічний експерт

Система абонплати, на думку експерта, дасть постачальникам газу і тепла можливість закуповувати енергоресурси влітку, в період низьких цін, і завдяки цьому ціни на компослуги для населення можна буде знизити.

- Проблеми потрібно розв'язувати в комплексі. Просто реструктуризація без розв'язання інших проблем ЖКГ нічого не дає. Вона залишає чинну неефективну і вкрай корумповану модель всього, що пов'язано з ЖКГ. Я вважаю неправильним, наприклад, забирати у людей майно, житло, якщо при цьому не вибудувано модель, яка робить систему ЖКГ максимально ефективною.

 

Якщо внаслідок корупції, внаслідок неефективної моделі ціноутворення (а не через ціни на газ) ціни на послуги ЖКГ завищені, як можна забирати у людей майно за те, що вони не платять за завищеними тарифами? А от якщо навести в цьому питанні лад, тоді будуть підстави вимагати розрахуватися за боргами, – впевнений Борис Кушнірук.

Матеріали сайту Сьогодні

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Більше оголошень