В Австралії коали користуються спеціальними пішохідними переходами

Австралійські сумчасті ведмеді доволі швидко опанували спеціально споруджені для них переходи у штаті Квінсленд

Дослідники вивчили поведінку 72 коал, що живуть поблизу переходів, які влада штату облаштувала в 2010-2013 роках.

Це перше дослідження з ефективності переходів, що стали частиною проекту вартістю 20 млн доларів для запобігання загибелі цих тварин на дорогах.

"Я доволі скептично ставився до можливості навчити коал користуватися переходами", - говорить професор Дерріл Джонс, фахівець з поведінкової екології Університету Гріффіта в Брісбені.

"Перетинаючи дорогу, коали вдавалися до різних прийомів", - говорить професор Сіднейського університету Метью Кроутер. Сам він участі в дослідженні не брав, але вважає його результати дуже важливими.

"Найчастіше вчені фіксують лише зміни в популяції з того чи іншого боку дороги. В цьому ж випадку вони вивчали поведінку окремих коал", - говорить він.

Найбільшою загрозою для коал професор Кроутер вважає втрату природного середовища, і цьому значною мірою сприяють дороги, утворюючи "поля смерті" між місцями існування тварин.

Пан Кроутер вважає, що екодуки - дієвий спосіб зменшити смертність коал і інших тварин, але цей метод потребує ретельного спостереження.

Хоча професор Кроутер і вважає цікавим те, що коали навчилися користуватися дорожньою інфраструктурою, він зауважує, що кмітливість цих тварин часто недооцінюють.

Незважаючи на поганий зір, нагадує вчений, коали мають гарний слух, відмінний нюх і вміють орієнтуватися в просторі.

За інформацією BBC.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень