В Україні з'явиться нова 5-гривнева монета: як вона виглядає (ФОТО)

Монета присвячена засобам навігаційного обладнання

Нова монета номіналом 5 гривень з'явиться уже найближчим часом в Україні. Вона матиме назву «Маяки України».

У Національному банку повідомляють, що пам'ятна монета буде 16,54 г й вводиться в обіг з 22 липня 2021 року. Над її дизайном працювали художник Володимир Таран, а також Олександр і Сергій Харуки.

В Україні, яка розташована на перетині торгових шляхів Східної Європи і Середземноморського басейну та має понад 2 500 км морського узбережжя, налічуються десятки маяків, кожен із яких має власне ім’я, історію та форму.

 

Маяки не лише виконують функцію забезпечення судноплавства, а також є надбанням національної культурної спадщини України, - йдеться в описі 5-гривневої монети на сайті НБУ.

На монеті угорі розміщено малий Державний Герб України, а також написи «Україна» й «2021». У центрі - композиція: на тлі стилізованих хвиль - фрагмент карти України, на береговій лінії якої крапками позначені маяки. Також показані номінал монети й логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети зображення рози вітрів, що символізує правильний вибір шляху та щасливе його завершення, навколо якої на тлі стилізованих хвиль зображено маяки та їхні назви: Станіслав - Аджигольський задній, Зміїний, Євпаторійський, Меганомський, Іллінський, Бирючий; угорі - чайки та напис «Маяки України».

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Людмила Шуляка-Владика

Людмила Шуляка-Владика

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Більше оголошень