В Україні подорожчав цукор. З хорошого – дефіциту не буде

Втримувати ціну неможливо, адже галузь не може працювати у збиток

Цього року в Україні не прогнозують дефіциту цукру. Але цей білий пісок – подорожчає, щоправда, зростання не буде разючим, пишуть ProГроші.  

Цього сезону галузь врятувало те, що аграрії встигли закупити насіння і деяку частину добрив та засобів захисту рослин заздалегідь. Бо всі товарно-матеріальні цінності зросли в ціні‎‎, - директор НПЦ Цукробурякового виробництва Олександр Коротинський.

За його словами, на рік українці споживають майже 1,2 млн т цукру. Найближчого сезону виробники планують забезпечити виробництво 1,25 млн т. Крім того, є в Україні й перехідні залишки – 500 тис. т. Але без підтримки держави цукрові заводи можуть зупинитися. 

Нам важливо, щоб українська влада на рівні Міністерства і надалі продовжувала видавати без перешкод експортні ліцензії на експорт цукру до Європи. У іншому випадку, ми побачимо закриття цукрових заводів. І не одного, — каже Коротинський.

Минулого року цукор в Україні дорожчав через світові процеси. Зокрема у Бразилії сталися заморозки, тож ціни на цукор почали зростати скрізь. У нашій країні це було найбільш помітно у 2021 році, коли ціна злетіла на понад 60%. 

Сьогодні у собівартості цурку 60-70% становлять енергоносії й пальне, які стали дорожчими на фоні бензинової кризи. Також на вартість продукту впливали ще й логістичні витрати.

Джерело: ProГроші

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень