В Україні можуть ухвалити закон, який ліквідовує фермерські господарства
Форум підтримки проєвропейських правових реформ вважає його загрозою національній безпеці
Депутати Верховної Ради готуються у другому читання ухвалити закон №6013 “Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період”.
Документ передбачає скасування фермерських господарств як форму господарювання.
Сьогодні за законом фермерські господарства є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її перероблювання та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, відповідно до закону.
Стаття 20 законопроєкту забороняє створення юридичних осіб в організаційно-правових формах фермерського господарства.
Стаття 22 зобов’язує власника фермерського господарства протягом п’яти років реорганізувати підприємство (злиття з господарським товариством, приєднання до господарського товариства, перетворення на господарське товариство) або його ліквідувати.
Форум підтримки проєвропейських правових реформ вважають, що законопроєкт № 6013 є загрозою національній безпеці України.
Законопроєкт суперечить положенням Конституції України та принципами верховенства права, створює ризики для економічного (господарського) законодавства України в контексті євроінтеграції, несе системні загрози національній економічній безпеці в умовах правового режиму воєнного стану та повоєнного відновлення.
Виглядає, наче це відмова від проголошеного Україною економічного багатоманіття, багатоманітності форм власності та множинності організаційно-правових форм господарювання. На думку фахівців це не припустима дестабілізація правової системи в умовах війни та не потрібна в умовах війни реформа системи юридичних осіб.
Джерело: Зерно
Радіо Трек: НОВИНИ