В Україні хочуть запровадити «податок на готівку»: що це означає
Наприклад, 100 гривень у банкоматі чи в касі банку з рахунку списуватимуться разом з податком
В Україні можуть істотно обмежити готівкові операції, зокрема за рахунок запровадження ще одного податку на зняття готівки.
Про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на оновлену концепцію податкової реформи («10-10-10»), яку курує заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.
Така пропозиція у реформі - найбільш контроверсійна. Її метою є боротьба з тіньовою економікою та схемами, що дозволяють ухилятися від оподаткування.
— Оподаткування готівки, на переконання авторів концепції реформи, має підвищити вартість скруток з ПДВ, виплати зарплат у конвертах, тіньового працевлаштування та більшості інших схем, - пише видання.
Очікується, що працюватиме податок так: під час зняття, наприклад, 100 гривень у банкоматі чи в касі банку з рахунку списуватимуться гроші разом з податком.
Розмір ставки податку наразі невідомий - його ще обговорюють. Джерело в ОП повідомило, що податок не перевищуватиме 10%.
Проте є ймовірність, що у фінальний проєкт закону норма про податок може взагалі не увійти. Це залежатиме також від остаточних ставок ПДВ та ПДФО, які автори законопроєкту обговорюватимуть з міжнародними партнерами.
— Проте майже напевно в податковій реформі будуть інші обмеження на готівкові розрахунки.
Серед них - заборона на зняття готівки юридичними особами та заборона продажу за готівку підакцизної продукції, - зауважує видання.
При цьому обмеження та податок на готівку пропонується вводити виключно тоді, коли в країні не буде проблем з безготівковими розрахунками, зокрема, як зараз - на тлі перебоїв в електропостачанні та відсутності нормального зв'язку.
Радіо Трек: НОВИНИ