В Україні хочуть запровадити «податок на готівку»: що це означає

Наприклад, 100 гривень у банкоматі чи в касі банку з рахунку списуватимуться разом з податком

В Україні можуть істотно обмежити готівкові операції, зокрема за рахунок запровадження ще одного податку на зняття готівки.

Про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на оновлену концепцію податкової реформи («10-10-10»), яку курує заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.

Така пропозиція у реформі - найбільш контроверсійна. Її метою є боротьба з тіньовою економікою та схемами, що дозволяють ухилятися від оподаткування.

— Оподаткування готівки, на переконання авторів концепції реформи, має підвищити вартість скруток з ПДВ, виплати зарплат у конвертах, тіньового працевлаштування та більшості інших схем, - пише видання.

Очікується, що працюватиме податок так: під час зняття, наприклад, 100 гривень у банкоматі чи в касі банку з рахунку списуватимуться гроші разом з податком.

Розмір ставки податку наразі невідомий - його ще обговорюють. Джерело в ОП повідомило, що податок не перевищуватиме 10%.

Проте є ймовірність, що у фінальний проєкт закону норма про податок може взагалі не увійти. Це залежатиме також від остаточних ставок ПДВ та ПДФО, які автори законопроєкту обговорюватимуть з міжнародними партнерами.

Проте майже напевно в податковій реформі будуть інші обмеження на готівкові розрахунки.

 

Серед них - заборона на зняття готівки юридичними особами та заборона продажу за готівку підакцизної продукції, - зауважує видання.

При цьому обмеження та податок на готівку пропонується вводити виключно тоді, коли в країні не буде проблем з безготівковими розрахунками, зокрема, як зараз - на тлі перебоїв в електропостачанні та відсутності нормального зв'язку.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень