Тюрма на 15 років та довічне позбавлення прав: як хочуть почати карати водіїв за ДТП

Нововведення, які сподобаються не всім

Правоохоронний комітет просить Раду включити в порядок денний чотири законопроекти, які точно не сподобаються власникам авто.

Про це повідомляє профільне видання «Судово-юридична газета»

Комітет з питань правоохоронної діяльності під час виїзного засідання у м. Харків рекомендував Верховній Раді включити в порядок денний чотири законопроекти, які істотно підсилюють відповідальність водіїв за перевищення швидкості:

  • Про внесення змін до статей 286 та 286-1 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людей (реєстр. № 6240 від 01.11.2021 року);
  • Про внесення змін до статей 286 та 286-1 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху (реєстр. № 6240-1 від 10.11.2021 року);
  • Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту (реєстр. № 6240-2 від 17.11.2021 року);
  • Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо терміну позбавлення права керувати транспортними засобами ( реєстр. № 6278 від 04.11.2021 року).

Першим законопроектом № 6240 пропонується підвищити відповідальність водіїв, передбачену статтею 286 КК та статтею 286-1 КК.

Від 5-ти до 8-ми + 5 років – без керма

Зокрема, за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, будуть карати позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років.

Від 8-ми до 12-ти + Довічно – без керма

Якщо внаслідок таких дій загинуло декілька осіб, то порушника чекає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами довічно.

Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило смерть потерпілого покарають позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами довічно.

До 15-ти + Довічно

Якщо при цьому загинуло декілька осіб, то порушнику загрожує позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами довічно.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень