В Костополі відкопали останки розстріляних під час війни людей

Поховання виявили випадково

Фахівці Львівського Меморіально-пошукового центру «Доля» 1 липня провели ексгумацію людських останків, виявлених на території військової частини в Костополі на Рівненщині. Тут у 1939-1941 роках, а також з 1944-го до 50-их років минулого століття була тюрма НКВС.

Про це поховання донедавна було невідомо. Торік під час навчального копання окопів на території частини хлопці випадково натрапили на людські кістки. Про знахідку повідомили в Національний інститут пам’яті, земляні роботи на тому припинили.

Розповідає науковець Володимир Харчук:

Ми провели пошукові роботи й виявили на краю подвір’я поховання людей, очевидно, жертв політичних репресій. Це останки 15 чи 16 молодих чоловіків, жінок та дітей. Їх розстріляли з близької відстані пострілами в голову. Припускаємо, що серед загиблих є члени УПА, оскільки ми виявили залишки сорочки з гудзиками від німецької армійської. Така сорочка могла потрапити сюди лише під час або після війни, до 1941-го такого бути не могло. Зараз триває ексгумація останків. Наступний етап – це гідне їх перепоховання. В тюрмі проводили допити з катуваннями, на останках є сліди того, що ці люди зазнали тортур, а потім їх розстріляли.

Антрополог Меморіально-пошукового центру «Доля» Ольга Мінейко каже, що у цьому масовому похованні є останки дітей віком приблизно 10, 12 та 17 років. Можливо, вони були членами сімей повстанців. Дослідження показали, що особливо жорстокого поводження в тюрмі зазнали жінки. Усіх розстріляних кинули в яму долілиць і закопали.

Як повідомив заступник міського голови Костополя Юрій Кузнюк, для визначення місця та дати перепоховання буде проведено консультації з громадськістю.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Світлана Федас

Світлана Федас

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень