Уряд тимчасово заборонив вивозити бурштин за кордон

«Бурштин видобуватимуть в Україні законно» (с)

Минулого тижня уряд схвалив низку законопроєктів, серед яких зміни щодо впорядкування діяльності з видобутку бурштину.

Передбачено, зокрема, продаж дозволів на користування надрами через відкриті електронні аукціони та скасування процедур додаткового погодження дозволів обласними радами, - йдеться на сайті уряду.

Кабмін називає це кроком до законного видобутку бурштину в Україні. Схвалює це і голова Рівненської облради Олександр Данильчук. Каже, від обласних депутатів забрали зайву процедуру, а бізнесу – спростили порядок отримання ділянок:

- Все це просто скорочує процедуру. Ділянки виставлятимуть на аукціон, і орендарі будуть з громадою підписувати договори на видобуток і розвідку, і договори на рекультивацію.

 

Громада для себе буде все на місці вирішувати. І згідно з договором зобов’язуватимуться після закінчення видобутку провести рекультивацію, бо це - найголовніше.   

У виграші – й місцеві громади. Як стверджують в уряді, за новими правилами запровадять єдиний дозвіл на розвідку з правом видобування на 5 років на ділянки до 10 гектарів із визначенням початкової вартості продажу на аукціоні.

Крім того, ставку рентної плати за землю знизять з 25% до 15%, 30 процентів якої спрямовуватимуть на користь місцевих громад. 

Разом з тим, уряд тимчасово заборонив вивозити бурштин за кордон. 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень