Унікальний твердопаливний котел розробили у Рівному

Він може працювати на одному з найдешевших для нашого регіону паливі - фрезерному торфі, який є видобутою з землі й необробленою крихтою з торфу

Розроблений у Рівному котел

Причому у котлі може використовуватися фрезерний торф з вологістю до 50%. Досі виробники світу й України вже виготовляли котли, які працюють на фрезерному торфі. Але вони мали дуже велику потужність, тому призначалися для обігріву великих площ і переважно використовувалися у промисловості. Рівненські котли мають значно меншу потужність, завдяки чому їх можна буде використовувати для обігріву невеликих площ, тобто у побуті.

Розповідає директор підприємства-розробника котлів «Ретра» Микола Колчанов:

Котел дуже й дуже економний. Ми коли практикувались, налаштовували його, то нам вистачило десь близько 10 кілограмів - відра тирси, щепи, щоб з 9 до 16 години перевіряти його роботу. Ми прораховували, що через таке дешеве паливо його окупність – протягом півроку.

 

Завантажувати такі механічні котли, за словами Миколи Колчанова, можна буде раз на тиждень у разі використання дрібного палива – фрезерного торфу, тирси, щепи. Адже бункер для палива розрахований на 150 літрів. У разі використання вугілля – підкидати у топку доведеться раз на три дні. Втім, будуть і варіанти котлів з ручною подачею палива. У такі закладати паливо доведеться у міру необхідності. 

Так виглядає фрезерний торф

Перший експериментальний котел, як повідомив директор "Ретри", їхнє підприємство виготовило на замовлення земляків директора підприємства – латвійців - і вже відправило у Прибалтику. Натомість отримало замовлення на виготовлення 100 котлів для Латвії.

Для українського споживача почати виготовляти економні котли на фрезерному торфі Микола Колчанов пообіцяв після Нового року. Вартість такого котла, за його словами, з найменшою потужністю - 20 КВт - буде близько 15 тисяч гривень.  

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Знайдено карту поляка на прізвище Petrychenko

[media=238993] В районі Боярки у Рівному знайдено карту поляка, на ім'я Petryczenko Andrzej (Petrychenko Andrii) 2003 р.н.

Більше оголошень